Önce milli sonra vatani görev

A Milli Erkek Voleybol Takımı Başantrenörü Nedim Özbey, FIVB Challenger Kupası ile bedelli askerlik dönemi tarihinin çakışmasına ilişkin durumun çözüldüğünü söyledi.

Estonya’nın başkenti Tallinn’de düzenlenen CEV Avrupa Altın Lig Dörtlü Finali’nde şampiyon olan, grup maçları da hesaba katıldığında 8’de 8 yaparak yenilgisiz mutlu sona ulaşan A Milli Erkek Voleybol Takımı’nın başantrenörü Nedim Özbey, Slovenya’da düzenlenecek FIVB Challenger Kupası öncesi, değerlendirmelerde bulundu.

Milli takımda forma giyen bazı oyuncuların bedelli askerlik durumlarının söz konusu olduğunu ifade eden Özbey, “Bedelli askerlik görevini yerine getirecek sporcularımız, bu turnuvanın ardından birliklerine teslim olacak.” dedi.

Devletin sporculara sahip çıkmasının kendilerini daha fazla motive ettiğini vurgulayan Özbey, “Devletimiz, Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Gençlik ve Spor Bakanımızın çabalarıyla bu yönde bir karar alınıldı. Devletimizin bu konuda sporcularımıza sahip çıkması gerçekten bizleri daha fazla motive ediyor. Biz de hedeflerimize en iyi şekilde ulaşabilmek adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” diye konuştu.


Haberi Paylaş

Comments are closed.