’Onlar savaşmayı seçti’

Genç Milli Takım Antrenörü Mehmet Bedestenlioğlu, 15. Dünya Genç Bayanlar Voleybol Şampiyonası finallerinde oyuncuları nasıl motive ettiğini anlattı.

15. Dünya Genç Bayanlar Voleybol Şampiyonası finallerinde, son dakika değişikliğiyle ilk grup maçında Küba yerine Bulgaristan ile karşılaşan Milli Takım, Bulgaristan karşısında 3-1 galip gelmenin sevincini yaşıyor.

Ülkeye girişte havaalanında yaşanan sıkıntılardan sonra bir de grup maçlarında yapılan değişiklik nedeniyle zor anlar yaşayan ve şampiyonaya büyük moral bozukluğuyla başlayan Türkiye, 3-1’lik galibiyetle yapılan haksız uygulamalara güzel bir cevap vermiş oldu.

Genç Milli Takım Antrenörü Mehmet Bedestenlioğlu, 10 gün önce yapılan Balkan Şampiyonası’nda Bulgaristan’a 3-0 yenildiklerini belirterek, ’’Yaşananlardan sonra Küba yerine Bulgaristan ile karşılaştırılmamız son dakika golü oldu. Moralimiz gerçekten çok bozuldu. Çünkü bu ülke karşısında henüz yeni alınmış bir mağlubiyet vardı. Takımla bir toplantı yaptık. Sporculara ’üzerimize geliyorlar ve bu tüm turnuva boyunca devam edebilir, ya savaşacağız ya da turnuvadan çekileceğiz’ dedim. Onlar savaşmayı seçti’’ diye konuştu.

Sporcularının Bulgaristan karşısına mücadeleci bir ruhla çıktığını anlatan Bedestenlioğlu, şöyle devam etti:
’’Gerçekten de çok iyi oynadık. Çok önemli bir galibiyet aldık. Şampiyonaya galibiyetle başlamak morallerimizi düzeltti. Bundan sonraki maçlarda da Türkiye’yi iyi temsil etme gayretiyle mücadele edeceğiz. Son 2 maçı almamız da bize çok büyük bir avantaj sağlar.’’

Mehmet Bedestenlioğlu, yapılan değişikliğin nedenini sorduklarında yetkililerin hiçbir cevap veremediğini söyledi. Tepki vermek istediklerini, ancak diğer ülkelerin Uluslararası Voleybol Federasyonları Birliği (FIVB) ile ilişkileri düşünerek tepki vermeye yanaşmadıklarını anlatan Bedestenlioğlu, ’’Bulgaristan kafilesi, kendi federasyon başkanlarının tepki vermemeleri konusunda uyarıda bulunduğunu söyledi. Biz bu konuda çok yalnız kaldık. Bu tür uygulamalar kurumlara karşı güveni zedeliyor. Umarım bundan sonrası iyi olur’’ dedi.

Bu arada Genç Milliler, gruptaki 2. maçını yarın TSİ sabaha karşı 04.00’de Küba ile yapacak.

 


Haberi Paylaş