“Önümüzde büyük bir fırsat olduğunun farkındayız”

Ankara’da düzenlenen FIVB Milletler Ligi Finalleri’nin ikinci gününde Çin ile yarı finale yükselme mücadelesi verecek olan İtalya’nın tecrübeli smaçörü Caterina Bosetti, karşılaşma öncesi İtalya Voleybol Federasyonu’na konuştu.

Konsantrasyona ihtiyaçları olacağına değinen Bosetti:  “Önümüzde büyük bir fırsat olduğunun farkındayız.” diyerek iddialı olduklarını belirtti.

Çin’e karşı oynayacakları maç için özellikle blok ve defansa dikkat çeken Caterina Bosetti: “Sonuçlara ulaşmak için büyük bir istek var ve bunun için maksimum konsantrasyona ihtiyacımız olacak çünkü belirli bir voleybol oynayan bir takımla karşılaşacağız. Genel olarak hala üzerinde çalıştığımız bir Çin’le yüzleşmek için doğru ruhla burada olduğumuzu söyleyebilirim. Kesin olan şu ki üst üste gelen hücum organizasyonlarını engelleyerek hızlı top oynamalarına izin vermemek için onlara karşı aynı şekilde hücum etmek zorunda kalacağız.” dedi.

Ankara’ya favori olarak gelmenin baskı yaratabileceğine değinen İtalyan yıldız, yakın zamanda geçirdiği koronavirüs süreciyle ilgili de konuştu: “Bizim gibi bir takımın favori olarak etiketleneceği çok açık ve bu ilginin baskı yaratabileceği de net. Bu gevezeliği fazla düşünmemek ve sahaya konsantre olmak bizim elimizde. Kişisel olarak şu an iyiyim, Covid’in olumsuz etkisini çok çabuk aştım, kendimi iyi hissediyorum ve sahada takımıma katkımı vermeye hazırım.” dedi.

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.