‘Oynadığımız oyundan memnun değilim’

Halkbank Erkek Voleybol Takımı Başantrenörü Slobodan Kovac değerlendirmelerde bulundu. Takımın durumunu ve ilk hafta oynanan İnegöl Belediyespor maçını değerlendiren Kovac gösterdikleri performansın kendisini tatmin etmediğini belirtti.

Deneyimli antrenör şunları söyledi:

“Sporcularıma paylaştıklarımı burada da söyleyeyim. Şu ana kadar iyi voleybol oynamıyonuz. Bizim gücümüzün servis olması gerekiyor. Takımımı analiz ettiğimde, servis yönümüzün ön plana çıkması gerektiğini görüyorum. Ne yazık ki, bu özelliğimizi sahaya yeteri kadar yansıtamadık. İyi voleybol oynayamamıza mazaret üretmek istemiyorum. Fakat karşılayıcı liberomuzun bizimle birlikte olamaması sıkıntı yaşamamıza neden oluyor.”

Ligin ilk haftasında karşılaştıkları İnegöl Belediyespor’un iyi bir takım olduğunu dile getiren Kovac, “Çok güçlü atak oyuncularına sahipler. Bizim için önemli olan bu maçı kazanarak lige iyi bir başlangıç yapmaktı. Yapabildiğimiz için mutluyum. Ancak maçın belli bölümlerinde bu maçtan galip aynılabilecekleri inancını vermekte ayrı bir konu” diye konuştu.

Bu sene takımların geçtiğimiz yıldan daha güçlü kadrolar kurduğunu ifade eden Slobodan Kovac, bu nedenle sezonun çok daha zorlu ve mücadeleli geçeceğini sözlerine ekledi.


Haberi Paylaş