“Oynamadan kazanamazsın”

12-21 Ağustos tarihlerinde Ankara’da yapılacak Dünya Şampiyonası Finallerinde yarışacak Yıldız Kız Milli Takım hazırlıklarına başladı.

Günde iki antrenman yapan Milli Takımda sakatlık yok ve moraller yerinde. Hazırlıklarla ilgili bilgi veren Milli Takım Antrenörü Şahin Çatma, iyi bir seyir izlediklerini ve 12 Hazian’a kadar form olarak en yüksekte olacaklarını belirtti.

EYOF’un kendileri için iyi bir prova olduğunu ve eksiklerini tespit ettiklerini dile getiren Çatma şunları söyledi:
“Avrupa Şampiyonasında yenildiğimiz, Dünya Şampiyonasında da grubumuzda bulunan Polonya ile iki kez karşılaştık ve ikisinde de galip geldik. Bu demek değil ki Polonya karşısında galibiyetimiz garanti. Oynamazsanız, kazanamazsınız. Bunu en iyi EYOF’taki Sırbistan maçında yaşadık. O nedenle işi çok sıkı tutuyoruz.”

Hazırlıklar çerçevesinde Brezilya ile üç hazırlık maçı oynanacağını anlatan Çatma, bu karşılaşmaların hedefe yönelik final hazırlıkları olacağını söyledi. Dünya Şampiyonasında ilk hedeflerinin gruptan birinci olarak çıkmak olduğunu ifade eden Çatma, “Bu büyük organizasyonda, seyircimizin önünde Türkiye’yi gururlandıracak bir netice alacağımıza inanıyoruz. Çünkü takımımızda herkes herkesi iyi tanıyor. Kimin ne yapacağı ezberlenmiş durumda. Bize düşen sadece iyi oynayıp kazanmak. Bunu da seyircimizin desteği ile yapacağımıza inanıyoruz” diye konuştu.


Haberi Paylaş