Oyuna girmeyi başaramadık

Yıldız Kızlar Dünya Şampiyonasında bugün Belçika’ya yenilerek şampiyonadaki ilk mağlubiyetini alan Milli Takımda Antrenör İsmail Yengil “Belçika’nın İtalya’ya karşı çok zorlu bir 5 setlik maçtan çıktığını biliyorduk ama bugün bizden daha güçlüydüler ve biz gerçekten oyuna girmeyi başaramadık” dedi.

Takım kaptanı Ceren Kestirengöz ise “Şu anda takımımızın her zamanki pasörü de dahil olmak üzere hasta olan bir çok oyuncumuz var ve bu sadece bizim oyunumuz etkilemekle kalmıyor takımın havasını da olumsuz yönde değiştiriyor. Belçika çok iyi servis kullandı ve biz de karşılamada çok kötüydük böylece istediğimiz oyunu oynayamadık” dedi.

Belçika kaptanı Lisa van Hecke ise “Zor bir başlangıç yaptık ama maç ilerledikçe gittikçe daha iyi oynamaya başladık. Çok iyi servis attık ver herkes çok iyi bir oyun çıkardı. Yarı finaller için öncelikli bir dileğim yok, hem Brezilya hem de Sırbistan çok iyi takımlar, biz altın madalya maçına ulaşabilmek için en iyi oyunumuz oynamalıyız.”

Antrenör Julien van de Vyver “Türkiye ile Dünya Şampiyonası hazırlıklarımız sırasında Belçika’da 3 maç oynadık ve her biri gayet çekişmeli ve yakın maçlardı. Bugün çok iyi bir seviyede oynadık ve bu sonucu hak ettik. Benim de yarı finaller için özel bir dileğim yok sadece işimizi en iyi şekilde yapmalıyız” dedi.


Haberi Paylaş