“Oyuncu grupları değişir ama hırslar değişmez”

Son Dünya Şampiyonu Imoco Volley Conegliano, takım kaptanı Joanna Wolosz ve tecrübeli libero Monica De Gennaro ile sözleşme yenilediğini açıkladı.

Kulüpten yapılan sözleşme yenileme duyurusunda iki isme görüşleri soruldu ve yıldız oyuncularla mini bir röportaj gerçekleştirildi.

Conegliano’nun kendisi için önemini vurgulayan Monica: “Bu forma benim için artık ikinci bir deri gibi, kendimi sahada Panterler dışında bir formayla hayal bile edemiyorum. Kulübün tüm büyüme sürecinin bir parçası olmak benim için büyük bir gurur, genç bir kızken geldim, şimdi olgunlaştım ve bu kulüple birlikte saha içinde ve dışında çok büyüdüm. Bunca yıldan sonra burası benim evim ve bu maceraya devam ettiğim için gerçekten çok mutluyum.” dedi. 

Başka seçenekleri hiç düşünmediğini söyleyen Joanna: “Yedinci sezonumda Conegliano’da kalacağım için çok mutluyum, bu formayı giymek her zaman bir onur ve mutluluktur. Kulüp her yıl hep yüksekleri hedefliyor ve bunun her zaman iddialı olması gerçekten hoşuma gidiyor bu yüzden bu yıl da kalmaya karar vermek çok kolaydı, başka seçenekleri hiç düşünmedim. Burası benim evim, Prosecco DOC Imoco benim takımım ve takım arkadaşlarımla birlikte bu kulübün tarihinde önemli sayfalar yazmaya devam etmek istiyorum.” şeklinde konuştu. 

Taraftara değinen De Gennaro: “Daha önce de söyledim, burası benim evim, kendimi ifade edebileceğim ideal ortam ve kendimi iyi hissettiğim özel bir yer. Taraftarlar harika, onların yakınlığını her gün hissediyoruz, bizi şımartıyorlar ve bizimle empati kuruyorlar. Kulüp artık benim için bir aile ve aileden bahsetmişken buradaki deneyimimi Dani ile paylaşacak kadar şanslıyım. Daha fazlasını isteyemezdim. Kupalar mı? Yirmiye ulaştık ama emin olun durmak istemiyoruz!” diyerek iddialı olduklarını vurguladı. 

Takımın bir parçası olduğu için mutlu olduğunu ifade eden Joanna: “Kendimi iyi hissettiğim bir yer, ikinci evim oldu diyebilirim, Conegliano’da hiç sorun yaşamadım ve her zaman huzurlu hissediyorum, hedeflerini her zaman sevdiğim kadar yükseğe çıkaran modelde bir organizasyon var: Her yıl, her zaman yeni motivasyonlara ve büyük hedeflere sahip olmak. Oyuncu grupları değişir ama hırslar değişmez ve bu her yıl aynı şevk ve rekabet etme arzusuyla yeniden başlamak için her zaman büyük bir teşviktir. Herkes bizi yenmek istiyor ama biz bu yıl olduğu gibi devam edip üst sıralarda yer aldığımızı kanıtlamak istiyoruz. Bu üzerimizde baskı oluşturuyor ancak bu, güzel hikayeyi devam ettirmek için her günümüzü vermeye iten olumlu bir baskı. Saha dışında burada gerçek dost olan insanları, taraftarları, kulübü, çocukları, ekibi ve takım arkadaşlarını seviyorum, hala bu gerçekliğin bir parçası olmak harika.” şeklinde görüşlerini paylaştı. 

Son şampiyonluk hakkında da konuşan Monica: “Maalesef birkaç ay uzak kalmamız gerekecek, birlikte başaracağımız yeni hedeflerle Ekim’de tekrar görüşmek üzere. Bu kulübün en büyük gücü taraftarlar, bizi ilk yıllardan beri evde ve deplasmanda hep takip ettiler ve bu bizim için çok önemli. Onlarsız geçen Covid yılları zordu ama son Scudetto (İtalya’da şampiyonluk ünvanı) harikaydı, Palaverde heyecan vericiydi ve hala kafamda Scudetto partisinin uğultusu var! Biraz sabredeceğiz, yakında görüşürüz. Biz Panterler için en iyi taraftara güvenebilmek büyük bir gurur!” dedi. 

Taraftarlara teşekkür eden Wolosz: “Hayranlarımıza teşekkürümüzü anlatacak söz yok, onlar olağanüstü. Yeni sona eren bu playofflarda hem deplasmanda hem de Palaverde’de her şeylerini verdiler. ‘Scudetto’yu evimde kazanmak harikaydı, bana burada Conegliano’daki ilk ‘Scudetto’mdaki duyguları hatırlattı. Her yer doluydu, çılgın bir sıcaklık ve tutku vardı, geçmişte pek çokları gibi unutulmaz bir akşamdı. Hepinize teşekkür ederim, başka bir büyülü sezonu birlikte yaşamak için Ekim ayındaki milli takım maçlarından sonra görüşmek üzere!” diyerek duygularını aktardı. 

Conegliano formasıyla takımın kilit oyuncularından olarak birçok unutulmaz başarıya imza atan iki isimden önümüzdeki yıl De Gennaro’nun 11, Joanna Wolosz’un 7. sezonu olacak.

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.