Para tamam da huzur da önemli

Geçtiğimiz sezonu Polonya’nın Tauron MKS Dabrowa Gornicza takımında tamamlayan ve yeni sezon için de kulübüyle yeniden anlaşan Türk voleybolunun başarılı pasörü Özge Kırdar Çemberci ile Cihangir sokaklarında turladık, Polonya’yı ve Türkiye’yi konuştuk.

KAFAM RAHAT
“Çok mutluyum. Zaten mutlu olduğum için sözleşmemi Mart ayında uzattım. Uzun zamandır bu kadar eğlenmemiştim voleybol oynarken. O kadar taraftarın seni desteklemesi. Sadece kendi sahanda değil gittiğin her yerde seni desteklemesi mükemmel bir duygu. O yüzden en eğlendiğim sezonlardan biriydi.”

“VakıfBank’ta 2 sene oda arkadaşım olan Glinka da geçtiğimiz sene ülkesini tercih etti ve Polonya’da beraberdik. Çok fazla vakit geçirdik birlikte. Hem o hem de takım arkadaşlarım çok yardımcı oldular o ortama alışmam için.”

“Kafam rahat. Yabancı oyuncu rahatlığını burada anladım. Dillerini anlamıyorum sadece işime odaklandım. Antrenmanımı yapıyorum maçımı oynuyorum.” Geldiğim ilk 2 ay lehçeyi öğrenmek için kendimi zorladım. Çok zor bir dilleri var baktım çözemiyorum bıraktım. İngilizce anlaşıyoruz herkesle. Ama günlük hayatta kullanılacak kelimeleri öğrendim.”

KÜFÜR ETMİŞİM HABERİM YOK
“Kariyerimde ilk kırmızı kartımı küfür etmişim haberim yok o yüzden gördüm. Türkiye’de olduğu gibi burada da yabancı oyunculara ilk önce küfür etmeyi öğretiyorlar. Lig ikincisi ile oynadığımız maçta hakem verdiği kararlarla beni deli etti. ‘Kahretsin’ dedim. Aslında öyle dediğimi sanıyorum. Meğerse küfür etmişim. Kırmızı kartı gördüm. Maçtan sonra hakemin yanına gittim özür diledim, durumu anlattım. Gülüştük ve barıştık. Ama ilk kırmızı kartımı da görmüş oldum”

KİN GÜTMÜYORUM
“Evet Şampiyonlar Ligi şampiyonu olduktan sonra VakıfBank pasör değişikliği yapmak istedi ben de Eczacıbaşı’na transfer oldum. Orada 1 sezon oynadım ertesi sezon başlarken başa pasör tercih ettiler. Ben de A2 takımı ile antrenmanlara çıktım. Türkiye’den teklif gelmişti ama yurtdışını tercih ettim. Yaşadıklarıma baktığımda kimseye kırgınlığım yok. Kin gütmüyorum. Bunu da yaşadım, tecrübe oldu deyip geçiyorum. Teklif gelirse VakıfBank’ta da, Eczacıbaşı’nda da oynarım, oynamam artık demiyorum. Şartlarına bakar, kararımı veririm.”

GÖZDE İLE YURTDIŞINDA OYNAMAK SÜPER OLUR
“İkizim Gözde ben yurt dışına gidince yalnız kaldı haliyle. Eşi de sporcu ve o da bu sene Balıkesir’de oynadı. Ama Polonya’da kalmam için beni çok destekledi, mutlu olduğumu gördü çünkü. Onunla yeniden oynamayı tabii ki çok isteri. Ama yurtdışında bir takımda.”

DEMİR’İ ÖZLÜYORUM
“Geçen sene her fırsatta eşim Demir’le bir araya geldik. Nedim ağabey sağ olsun iki günlük üç günlük izinler verdi de görüşme fırsatımız oldu. Tabii onu çok özlüyorum ama bana dediği bir şey var. ‘Eğer orada mutluysan oynamaya devam et’ dedi. En büyük destekçim eşim.”

POLONYA’DA VOLEYBOL
“Altyapıya çok önem veriyorlar. Her yerde spor salonu var. Bir şehre gittik neredeyse ev yok ve inanılmaz güzel bir spor salonları var. Mesela burada antrenman bakımından zorlanmadım. Hocamız İtalyandı ve benim alışık olduğum bir sistemde idman yaptık. Ama tesisler çok gelişmiş. Saunası, buz havuzları masaj salonları… Çok profesyoneller. Fizik konusunda da orada, görmediğim şeyleri gördüm.”

“Voleybol seviyesi olarak burayla orası arasında fark var. Burada sadece 4 takımın seviyesi çok yüksek ama orada ilk takım son takıma yenilebiliyor. Zaten zevki orada. Her maça çok iyi konsantre olman lazım. Biz de mesele son sıradaki takıma yenildik ama ilk sıradaki takımı da yendik. Zaten o yüzden eğlenceli. Voleybol seviyesi çok denk o yüzden de maçlar çok heyecanlı geçiyor.”

CEV KUPASI ŞAMPİYONLUĞUM YOK
“Kariyerimde çok önemli başarılar elde ettim. Şampiyonlar Ligi şampiyonu olduk en iyi pasör seçildim. Bunlar çok güzel başarılar. Kariyerimde olmayan bir CEV Kupası şampiyonluğu. Takımımız da bu sene CEV Kupası oynayacak. Bu kupayı kazanmak için bir takım kurduk. Tabii lig şampiyonluğu ve Polonya kupasını da istiyoruz.”

KARDEŞİMİN MAÇLARINI İZLEDİM
“Orada yoğun bir tempodaydık. Ben ekstra antrenman da yapıyorum çalışmayı çok seviyorum çünkü. O yüzden çok fazla Türkiye Ligi’ni takip ettim diyemem. Gözde’nin maçlarını seyrettim. Bir de Şampiyonlar Ligi maçlarını.”

MİLLİ TAKIM İLK 6 İÇİNDE OLMALI
“Milli takım için en önemli organizasyon şu anda Dünya Kupası. Grubumuz kolay. Bence ilk 6 içinde olmaları gerekir. Tabii mental olarak yorgunluklar var. Sakatlıklar var ama Ekim ayına kadar da zamanımız var. Arkadaşlarım dinlenecektir. İnşallah madalya alırız.”


Haberi Paylaş