“Paris 2024 için koçlarımıza güveniyoruz”

İtalya Voleybol Federasyonu Başkanı Giuseppe Manfredi tarafından düzenlenen ve artık geleneksel hale gelen yıl sonu basın toplantısında açık bir mesaj verildi: “Paris Olimpiyatları için İtalya Milli Takım koçlarımıza güveniyoruz.”

İtalyan Voleybol Federasyonu Başkanı, İtalya Kadın Milli Takımı başantrenörü Davide Mazzanti ve İtalya Erkek Milli Takımı başantrenörü Fefè De Giorgi ile yola devam edileceğini şu sözlerle açıkladı: “Sözleşmeleri 2024’te sona eriyor, memnunuz ve biz böyle devam edeceğiz. Mazzanti hakkında çok garip söylentiler var ama gelmiş geçmiş en başarılı ikinci başantrenör; bize iki altın, iki gümüş ve iki bronz madalya kazandırdı. Neden sorgulamam gerektiğini anlamıyorum.”

Paola Egonu’nun İtalya Milli Takım forması giydiği 2022 yazında yaşadıkları konusunda da fikirlerini belirten Manfredi: “Hiçbir sorun yok, seçimi antrenör yapacak. Paola biraz dinlenmek istediğini söyledi ancak şu an ve milli takım faaliyetlerimize devam ettiğimiz zamana kadar işler değişebilir. Bu kızların yıllardır yılda 365 gün çalıştığını hatırlayalım bu yüzden ara vermeleri gerekebilir. Ve bu yıl, belki de birilerinin dinlenmesine izin verebileceğimiz yıl, çünkü Olimpiyatlara katılmak önemli ve katılacağımız neredeyse kesin.” şeklinde konuştu.

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.