‘Parmakla gösteriyorlar’

Voleybol Federasyonu Başkanı Karabıyık, Türk voleybolunun kendi sporcu kaynaklarını üretmeye başladığını, bunun sonucunda dünyada parmakla gösterilen 3-4 ülke arasına girdiğini belirtti.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık, “Yıldız Kız Milli Takımı’nın Avrupa ve dünya şampiyonlukları beklentilerimizin yukarısında başarılar değildi” dedi. 2011 yılını değerlendiren Karabıyık, “Türk Voleybolu artık alt yapı milli takım kategorilerinde büyük değerler üretiyor. Nitekim yıldız bayan kategorisine bakılınca bu hemen görülüyor. 2007’den bu yana bu kategorimizin bir dünya ikinciliği, bir dünya dördüncülüğü, bir Balkan şampiyonluğu, bir Karadeniz Oyunları şampiyonluğu, bir Olimpik Gençlik Festivali şampiyonluğu bir de üçüncülüğü var. Yani bu kategori başarıya abone” diye konuştu.
Tek yapılması gerekenin, başarıyı bu kategoriye hapsedecek, yukarıya taşınmasını engelleyecek sebepleri ortadan kaldırmak olduğunu dile getiren Karabıyık, “Avrupa’da ve dünyada yaşıtlarının tümünden üstün olduklarını kanıtlayan bu çocuklarımızın önünü açmak, onları hızla ve inançla lig tecrübesi ile buluşturmak gerekiyor” ifadelerini kullandı.
Artık Türk voleybolunun kendi sporcu kaynaklarını üretmeye başladığını, yapılan çalışmalar sonucunda özellikle genç ve yıldız kızlarda dünyada parmakla gösterilen 3-4 ülke arasına girdiğini ifade eden Karabıyık, “Bu çocuklara bir alan, bir hayat atmosferi, kendilerini kanıtlayabilecekleri bir fırsat dünyası yaratma zorunluluğumuz var” diye konuştu.

YILIN SPOR ADAMI: Erol Ünal Karabıyık/(Voleybol Federasyonu Başkanı)

Milliyet’e teşekkürler

Milliyet Gazetesi’ne, 58. yılına eriştiği Geleneksel Yılın Sporcusu anketinde bu yıl beş branşın dördünde adaylarını voleyboldan seçerek hepimizi gururlandırdığı için teşekkür ediyorum. Milliyet okurlarının oylarıyla bu adayları seçerek taltif etmeleri gurumuzu daha da artırdı, milletimizin kıymet bilirliğini bir kere daha ortaya koydu. 2011 yılının hem Avrupa hem de Dünya Şampiyonu Yıldız Bayan Voleybol Milli Takımımızı “Yılın Takımı”, takımımızın antrenörü Şahin ÇATMA’yı “Yılın Antrenörü” ve beni “Yılın Spor Adamı” olmaya lâyık gören sporseverlere Türkiye Voleybol Federasyonu adına şükranlarımı sunuyorum. Bu güzel ve motive edici sonuçları; geçmişten bugüne hizmet veren tüm personeli, yönetici ve başkanları ile birlikte voleybol camiasının başarısı, voleybolun hakkı olarak gördüğümüzün, bu taltifin bize daha büyük sorumluluklar yüklediğinin farkında olduğumuzun bilinmesini istiyor, yeni yılın Türk Sporuna nice büyük başarılar getirmesini diliyorum.

YILIN ANTRENÖRÜ: ŞAHİN ÇATMA /(Yıldız Kız Voleybol Milli Takımı Antrenörü)

HERKESE ARMAĞAN

Yılın Antrenörü seçilen Yıldız Kız Voleybol Milli Takımı Antrenörü Şahin Çatma, duygularını şöyle dile getirdi; “Milliyet okurlarına teşekkür ederim. Bu sonuçtan gurur duydum. Ben burada sadece bir simge idim. Şimdi bu başarıyı yukarıya taşımak istiyorum. Bugün sahnede olan insanım. Ama, bu başarılarda altyapılarda çalışan tüm arkadaşlarımın emeği var. Onun için, ben ödülümü herkese armağan ediyorum.”

Milliyet


Haberi Paylaş