Paşaoğlu ile THY’nin yolları ayrıldı

Misli.com Sultanlar Ligi ekiplerinden Türk Hava Yolları’nda yardımcı antrenör olarak görev yapan Adnan Paşaoğlu, sezonun sona ermesinin ardından kulübü ile karşılıklı yollarını ayırdı.

Adnan Paşaoğlu kimdir?

Voleybola ilk olarak Arçelik altyapısında başlayan Adnan Paşaoğlu, 15 yıllık aktif voleybol kariyeri boyunca Marmara Koleji, Fenerbahçe ve Altınyurt takımlarında oynadı. Fenerbahçe ile Türkiye Kupasında 3.lük ve ligde 5.lik yaşadı. Yedi Tepe Üniversitesi takımında da uzun yıllar oynayan Paşaoğlu, o dönemlerde takımın kaptanlığını da üstlendi.

Eğitimini tamamlamasının ardından televizyonculuğa adım atan Adnan Paşaoğlu ilk olarak Fenerbahçe TV’de maç anlatımları yaptı. Sonrasında D Spor, Sports TV, Galatasaray TV ve D Smart kanallarında spiker olarak çalıştı.
Sports TV’de Filevizyon, Galatasay TV’de Voleybol Dünyası, D Smart’ta ise Smaç programının yapımcı ve sunucusu olarak voleybola hizmetlerini sürdürdü.

İş yaşamının yanında voleyboldan hiç kopmayan Paşaoğlu, ilk olarak 2011 yılında Hindistan’da düzenlenen FIVB 1.kademe antrenörlük kursunu bitirdi. Devamında 2015 yılında Şeyseller’de düzenlenen FIVB 2.kademe antrenörlük kursuna katıldı. Türkiye’de ise 3.kademe antrenörlük diploması sahibi.

Antrenör olarak ise Yedi Tepe Üniversitesi Kadın Voleybol Takımını çalıştırdı. Bir dönemde spor okullarında ve altyapılarda görev yaptı. İki sezon Halkbank Erkek Voleybol Takımında yardımcı antrenör olarak çalıştı. Halkbank ile 2017-2018 sezonunda Efeler Ligi şampiyonluğu, Kupa Voley şampiyonluğu ve Süper Kupa şampiyonluğu yaşadı. Ardından Sultanlar Ligi’nde PTT Spor ve THY takımlarında yardımcı antrenör olarak görev yaptı.

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.