PCA hayata geçiriliyor

Amatör ve profesyonel sporcuların performans düzeylerini artırmaya yönelik hazırlanan ve özellikle Amerika’da NBA, NFL, NHL gibi profesyonel liglerin oyuncuları için büyük önem taşıyan, kişiye özel antrenman programları Türkiye’de ilk kez FTIO Spor Eğitim ve Danışmanlık Şirketi tarafından Powerade PCA (Powerade Performance Camp For Athletes) adıyla hayata geçiriliyor.

Amerika’da sezon içinde ve dışında bu tarz antrenman programlarına katılan, bu sezon gösterdiği başarılı performansla da “En Çok Gelişme Gösteren” oyuncu ödülünü kazanan Milli Oyuncumuz Hidayet Türkoğlu’nun da desteklediği Powerade PCA’in temel amacı; sporcuların işlevsel niteliğini artırmak ve biomotor yetilerini en üst düzeye çıkarmalarına yardımcı olmaktır. Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilecek kamplarda, uzman eğitmenler ve akademisyenler gözetiminde sporcular, maksimum performansa yaklaştırılmaya çalışılacaktır. Aynı zamanda kuvvet ve kondisyon antrenmanları konusunda bilinçlendirmeyi misyon edinen Powerade PCA, sporcunun sportif kariyerini daha uzun ve sağlıklı bir şekilde devam ettirmesini hedeflemektedir.

Türkiye’de hem takım hem de takım içindeki her bir sporcunun bilinçlenmesi için FTIO tarafından geliştirilen ve Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Sporcu Sağlığı Merkezi’nin bilimsel desteği ile Milli Takımların Sağlık Ekiplerinin önemli isimleri danışmanlığında hayata geçirilecek olan Powerade PCA projesini paylaşmak amacıyla 16 Mayıs 2008 tarihinde saat 10:30’da TSYD Levent Tesisleri’nde bir basın toplantısı düzenlenecek.

HİDAYET TÜRKOĞLU’NUN DÜŞÜNCELERİ
“Benim yıllardır Amerika’da bu kadar gelişmemi sağlayan kamp ve antrenman çalışmalarının Türkiye’de Türk sporcuları için başlatılmış olması çok güzel. Bu kampa ben de bizzat katılacağım ve de destekleyeceğim. Bu kampın Milli Takım çalışmaları öncesi bana ve katılacak diğer sporculara da sezon öncesi müthiş yarar sağlayacağını düşünüyorum. Çok iyi planlanmış bir kamp programı.”
Hidayet Türkoğlu


Haberi Paylaş

Comments are closed.