Pinheiro çok mutlu

Pinheiro, dörtlü finalin ilk maçında Alman Dresdner SC’yi 3-0 yendiklerini, İtalyan Infoplus Minetti Imola karşısında ise özellikle ilk sette biraz sinirli oynadıklarını, daha sonraki setlerde ise toparlanan oyuncuların yapmaları gerekeni yerine getirdiğini kaydetti.

Infoplus Minetti Imola maçında setlerde iki kez yenik duruma düşmelerine karşın oyundan kopmadıklarını ve önce dengeyi sağlayıp, uzatma setinde de maçı kazanmayı bildiklerini anlatan Pinheiro, ’’Maçın zor geçeceğini oyuncularıma söylemiştim. Beklediğim gibi oldu. İtalyan ekibi iyi oyunculardan kurulu güçlü bir takım’’ dedi. Pinheiro, Vakıfbank Güneş Sigorta’nın teklifini kabul ederek bu yıl Türkiye’ye geldiğini ve geldiği ilk yıl önemli bir başarıya imza attığını ifade ederek, ’’Şampiyon olduğumuz için mutluyum. Bursa’da çok güzel bir organizasyon oldu. Son maçta biraz zorlandık ama sonuca gitmeyi bildik. Tüm oyuncularımı her iki maçta gösterdikleri performanstan dolayı kutluyorum’’ diye konuştu.

-BURSALI VOLEYBOLSEVERLERE TEŞEKKÜR-

Vakıfbank Güneş Sigorta’nın ’’Dörtlü Finaller’’de, 2004’de yine Bursa’da ’’Top Teams Kupası’’ şampiyonluğunu kazandığını anımsatan Pinheiro, ikinci şampiyonlukta da büyük pay sahibi olan Bursalı voleybolseverlere teşekkür borçlu olduklarını bildirdi.

Pinheiro, Bursa’nın çok iyi bir voleybol seyircisinin olduğunu kaydederek, ’’İnanılmaz bir seyirci vardı. İki maçımızda da bize büyük destek veren Bursalı voleybolseverler, başarımızda önemli rol oynadılar. Onların bu desteğini boşa çıkartmadığımız için mutluyum’’ dedi.


Haberi Paylaş

Comments are closed.