Pinheiro: Hedefimiz kupayı kazanmak

Pinheiro, Voleybol Bayanlar Avrupa Challenge Cup Final Four ilk maçında Alman Dresdner SC’yi 3-0 yenerek finale yükseldiklerini hatırlatarak, hedeflerinin yarınki final maçını da kazanarak kupayı almak olduğunu söyledi. Alman ekibinin iyi bir kadroya sahip oyduğunu ifade eden Pinheiro, “Finale kaldığımız için mutluyuz. İyi bir maç oldu. İkinci set dışında genel anlamda biz iyi oynadık. Yarınki final maçını kazanarak şampiyon olmak istiyoruz” dedi.

Tecrübeli Kaptan Aysun Özbek ise ikinci set hariç iyi bir maç oynadıklarını ifade ederken, “Maçın ikinci seti dışında çok iyi mücadele ettik ve sahadan 3-0 galip ayrıldık. Bursalı voleybolseverler de bugün bizi çok güzel desteklediler. Onların desteğiyle daha iyi motive olduk ve maçı set vermeden kazandık. Yarın zorlu bir final maçı oynayacağız. Rakibin kim olacağı bizim için önemli değil. Biz kendi oyunumuzu sahaya yansıtırsak final maçını da kazanırız. Yarınki final maçında da Bursalı voleybolseverlerden destek bekliyorum. Tribünleri doldursunlar. Biz de onlara güzel bir şampiyonluk yaşatalım” diye konuştu.

Dresdner Antrenörü Ludwig Arnd da favorinin Vakıfbank Güneş Sigorta olduğunu bildiklerini ifade etti. … ‘Buraya gelirken Güneş Sigorta’nın favori olduğunu biliyorduk. 2. seti alırız diye düşündük ama olmadı. Onları tebrik ediyorum’ dedi.

Dresdner kaptanı Corina Suschke ise ilk seti kaybettikten sonra Güneş Sigorta’nın kendilerini küçümsediğini belirterek, ‘2. sette güneş bizi küçümsedi ama bu seti son anda kaybettik. 3. Sette de motivasyonumuz düştü. Onları tebrik ediyoruz’ şeklinde konuştu.

 

 


Haberi Paylaş

Comments are closed.