Plaj voleybolu Avrupa turu başlıyor

Ülkelere konan kota nedeniyle oynanan play-off’lar sonucunda bazı iyi takımlar bile ana tabloda yer alabilmek için mücadele etmek zorunda kalacağından, 2008 Nestea Avrupa Şampiyonası Turunun ilk ayağında bile yüksek kaliteli maçlar oynanacak gibi gözüküyor.

Ana tablosunda 16 bayan ve 16 erkek takımının yer alacağı Spanish Masters turnuvasında 100.000 euro ödül dağıtılacak. 12’şer takım Avrupa sıralamasına bağlı olarak tablodaki yerini garantiledi. Elemeler sonucu 4 takımda yerini alacak.

Nestea Avrupa Şampiyonası’nın başlangıcı olan Spanish Masters turnuvasını Austrian Masters (9-12 Mayıs), Swiss Masters (22-25 Mayıs), Dutch Masters (29 Mayıs-1 Haziran) ve Nestea Avrupa Şampiyonası (10-13 Temmuz) takip edecek. Avrupa Şampiyonası’nın bu kadar erken oynanmasının sebebi ise takımların Pekin Olimpiyatları için puan toplayacak olması.

Olimpiyatlardan sonra, bu sene seride ilk kez yer alacak English Masters (11-14 Eylül) ve Russian Masters (18-21 Eylül) turnuvalarıyla Nestea Avrupa Şampiyonası turu son bulacak.


Haberi Paylaş

Comments are closed.