Poljak imzayı attı

Yeni sezon transfer çalışmalarını sürdüren Türk Telekom Bayan Voleybol Takımı, İtalya’nın Foppapedretti Bergamo takımında oynayan dünyaca ünlü orta oyuncu Maja Poljak ile 1 yılı opsiyonlu 2 yıllık sözleşme imzaladı.

Türk Telekom Spor Kulübü Başkanı Feridun Bilgin ile Menajer Cengiz Atabek ve sporcunun Menajeri Atilla Aydın’ın hazır bulunduğu imza töreninde 25 yaşındaki Maja Poljak, İtalya’dan tanıdığı Aguero ve Bahar ile aynı takımda oynamaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

İmza töreninde bir konuşma yapan Feridun Bilgin, Türk Telekom olarak büyük hamlelere yapmaya devam ettiklerini belirterek, “Geçtiğimiz sezon başladığımız hedef büyütme hamlelerimize devam ediyoruz. Dünyanın en iyisi Aguero’dan sonra, bugün de Maja Poljak ile sözleşme imzalıyoruz. Poljak, Avrupa’nın en iyi orta oyuncularından birisi. Poljak’ın takımımıza büyük katkı yapacağını düşünüyoruz. Transferlerimiz devam edecek. Voleybolda, hem Türkiye’de hem de Avrupa’da şampiyon olacak bir kadro kurmak istiyoruz” dedi.

Bilgin, Aguero’nun transferinin ardından bütün dünyanın gözünün üzerlerinde olduğunu ifade ederek, 1-2 çok önemli transfer yapacaklarını söyledi ve kendilerinden desteklerini esirgemeyen Türk Telekom A.Ş. Yönetim Kurulu’na teşekkür etti.

Maja Poljak ise, Türk Telekom ile ilgili çok güzel bilgiler aldığını belirterek, “İlk olarak Aguero’nun transferinin ardından burasını duymuştum. Daha sonraki araştırmalarımda çok güzel bilgiler aldım. İtalya liginin birçok ünlü isminin bu sezon Türkiye’yi seçmesi bunun en güzel göstergesi. Türk Telekom için aldığım ilk izlenimler de çok iyi. Ben başarıya endeksli bir sporcuyum. Türk Telekom’a da büyük başarılar yaşamaya geldim” diye konuştu.

Genel Menajer Cengiz Atabek ise, geçtiğimiz sezon başlattıkları hamlenin bütün dünyanın güzünün Türkiye’ye dönmesine neden olduğunu ve dünyanın önemli sporcularının Türkiye’ye gelmek için can attığını ifade ederek, “Türkiye, yakında 2. İtalya olacak. Bunu da Türk Telekom’un Bahar Mert ve Aguero transferleriyle başlattık. Bunu izleyen diğer kulüplerde ünlü isimleri kadrosuna kattı. Türkiye, yakın bir gelecekte Avrupa’nın voleybol merkezi olacak” dedi.

25 yaşındaki Maja Poljak, voleybola 12 yaşından Mladost Zagreb kulübünde başladı. Henüz 17 yaşındayken, İtalya Seria A1 Ligi’ne transfer oldu. Dünyanın en iyi orta oyuncularından sayılan Poljak, 3 sezon Vicenza forması giydikten sonra, son 5 sezondur Bergamo takımında oynuyordu. Maja Poljak, 1.94 cm boyunda ve 73 kg ağırlığında. Poljak’ın kariyerinde, 2 Avrupa Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu, 2 Avrupa Konfederasyon Kupası Şampiyonluğu gibi büyük başarılar bulunuyor.

 


Haberi Paylaş

Comments are closed.