Rakip İsveç’i tanıyalım…

İsveç, Avrupa Şampiyonası’na tarihinde dördüncü kez katılıyor. Son olarak 1983 yılında bu turnuvada yer alan İsveç’in en iyi derecesi ise o sene elde ettiği 12.lik olarak göze çarpıyor. Ayrıca 2019 yılında CEV Avrupa Altın Ligi’nde boy gösteren İsveç, burada da kendisine onuncu sırada yer bulmuştu.

Daha çok genç ağırlıklı bir kadroya sahip olan İsveç’in tartışmasız en önemli oyuncusu, kariyerine VakıfBank’ta devam eden dünyaca ünlü yıldız pasör çaprazı Isabelle Haak. Kulüp kariyerinde oldukça başarılı bir performans gösteren Haak, bu başarısını milli takıma da yansıttı ve takımın yıllardır süren Avrupa Şampiyonası hasretine son verdi. Haak, şimdiki grup maçlarında İsveç’in hem en çok pas alan hem de en çok sayı kazanan ismi konumunda.

Isabelle Haak ile birlikte Anna Haak ve Alexandra Lazic de takıma önemli skor katkısı veren diğer isimler olarak göze çarpıyor.

2021 CEV Avrupa Şampiyonası’nda şimdiye kadar iki maça çıkan İsveç, oynadığı iki mücadeleyi de kazanmayı başardı. İlk maçında Finlandiya’yı beş set sonucu 3-2 yenen İsveç, son olarak da D grubunun ev sahibi Romanya’yı 3-0 ile geçerek başarılı performansını devam ettirdi.

Haberi Paylaş

Comments are closed.