Tekrar hoş geldin Stefana!

Avrupa Voleybol Konfederasyonu, doğum yaptığı için voleybola uzun bir süre ara veren ve şimdi EuroVolley’de mücadele eden yıldız Sırp oyuncu Stefana Veljkovic’in hikayesini anlattı.

Tekrar hoş geldin Stefana!

Stefana Veljkovic’in #EuroVolleyW’deki dönüşü, belki de voleybolseverlerin en çok beklediği anlardan biriydi.

Sırp orta oyuncu, doğum izninin ardından Zoran Terzic’in çağrısına “Evet” yanıtını verdi ve Sırbistan’a 11 numaralı formasını giymek için geri döndü.

“Kendimi iyi hissediyorum. Takımla sadece 5 antrenman yaptım, bu yüzden sahaya geri dönmek biraz garip ama fiziksel olarak iyi hissediyorum. Bir buçuk yıl sonra geri gelip EuroVolley’de yeniden başlamak kolay değil. Şahsen, maç maç daha iyi olacağıma eminim. Tüm bunların hepsini çok özledim ve burada olduğum için çok mutluyum.”

1 Şubat 2021’de Sırp orta oyuncu Srecko Lisinac’ın oğlu Luka’yı dünyaya getirdi.

“Dönmeye karar verdikten sonra en zorlandığım an bebeğimle birlikte olacak bir kadını bulup onu bırakıp buraya gelmek oldu. Luka burada, Belgrad’da benimle otelde, benimle yatıyor ama bu çok kolay olmadı ve benim için de bu tür bir ayrılık için kendimi zorlamak zorunda kaldım.”

Bosna Hersek karşısında sahaya çıktığında Belgrad’daki Stark Arena’daki 5900 voleybolseverin alkışları tüyleri diken diken etti.

“Zoran’ın çağrısını aldığımda çok mutlu oldum çünkü bir buçuk yıl ara verdim ve burada EuroVolley oynamayı beklemiyordum. Zoran ile konuştum, benden burada olmamı ve EuroVolley için antrenman yapmamı istedi ve sonra her şeyin nasıl gittiğine ve nasıl hissettiğime göre karar verecektik. Sadece ona ve Sırbistan Federasyonu’na teşekkür edebilirim çünkü çocuğum için de her şeyi ayarladılar ve yarışmaya konsantre olmamı sağladılar.”

Stefana sonunda geri döndü ve şu anda emin olduğu şey voleybola ve küçük Luka’ya duyduğu aşk.

“Voleybol benim hayatım ve aynı zamanda aşkım. Şimdi iki aşkım Luka ve voleybolu birleştirmek o kadar kolay değil, benimle uyuyor ve ara sıra sabah 5 veya 6’da uyanıyor ama şimdi ritmim var ve bu benim için normal.”

Kaynak: CEV

Haberi Paylaş