Real Pro Lig oyuncuları milli takımda yer alacak mı?

ABD’de yıl ilk kez düzenlenen Pro Volleyball Federation (Real Pro Lig) organizasyonu, resmi sitesinden yaptığı açıklama ile ligde yer alan oyuncular arasında milli davet alan isimlerin sezonu nasıl tamamlayacağı konusunu netleştirdi.

Yapılan açıklamada, Real Pro Lig’de yer alan voleybolculardan 7’sinin milli takımlarına davet edildiği belirtildi. Milli davet alan isimler, Voleybol Milletler Ligi (VNL) ve 2024 Paris Olimpiyatları hazırlıkları kapsamında Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Dominik Cumhuriyeti Milli Takımlarında antrenman yapmak üzere seçildi.

Çözüm ise şu şekilde bulundu: “Oyuncuların her biri, Pro Volleyball Federation’daki takımının muafiyet listesine yerleştirilecek; bu, ilgili takımların haklarını saklı tutacağı ve o oyuncuların başka bir takım tarafından talep edilemeyeceği anlamına geliyor. VNL için kadrolar turnuva boyunca haftadan haftaya değişebilir.”

Pro Volleyball Federation CEO’su Jen Spicher, “Bazı oyuncularımızın bu davetleri alma şansının olacağını her zaman biliyorduk ve onların hayallerini desteklemekten gurur duyuyoruz. Ülkesi için yarışmak her sporcu için bir onurdur ve biz de onları Amerika’nın en iyi profesyonel voleybol liginin bir parçası olarak görmekten onur duyuyoruz.”

Listede yer alan 7 oyuncudan 3’ü (Asjia O’Neal, Shainah Joseph, Layne Van Buskirk) milli takımları ile çalışmalara katılacak. Diğer 4 isim (Morgan Hentz, Kendall Kipp, Ashley Evans, Bethania De La Cruz) ise Pro Volleyball Federation takımlarıyla sezonu tamamlayacak.

Pro Volleyball Federation Oyuncuları ve Milli Takım Antrenman Davetleri

OyuncuTakımÜlke
Morgan HentzAtlanta VibeABD
Kendall KippColumbus FuryABD
Asjia O’Neal*Columbus FuryABD
Ashley EvansGrand Rapids RiseABD
Shainah Joseph*Orlando ValkyriesKanada
Bethania De La CruzOmaha SupernovasDominik Cumhuriyeti
Layne Van Buskirk*Vegas ThrillKanada

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.