Rus smaçör Solhan Spor’da

Yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Bingöl ekibi Solhan Spor, tecrübeli smaçör Dmitriy Ilinykh ile anlaştığını duyurdu. Transfer görüşmelerinin devam ettiğini söyleyen Başkan Sözen, iddialı bir kadro için çalıştıklarını aktardı.

Türkiye Voleybol Federasyonu AXA Sigorta Efeler Ligi takımlarından Bingöl Solhan Spor Kulübü, transfer çalışmalarını sürdürüyor.

Transfer görüşmeleri tamamlanıp takıma dahil olan sporcuları kamuoyuna aktarmaya devam edeceklerini aktaran Sözen, ilk yabancı oyuncu transferini 2020-21 sezonunda oyuncuları olan pasör çaprazı Radzivon Miskevich ile anlaştıktan sonra ikinci yabancı oyuncu olarak da Rusya’dan Dmitriy Ilinykh ile anlaştıklarını paylaştı.

Deneyimli bir smaçör ile anlaştıklarını söyleyen Sözen: “2020-21 sezonunda dahil olduğumuz Efeler Ligi’nde ikinci sezon hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Önemli görüşmeler yapıyoruz ve nihayete erdirdiğimiz transferlerimizi de kamuoyu ile paylaşıyoruz. İkinci yabancı oyuncu transferimizi deneyimli smaçör Dmitriy Ilinykh olarak gerçekleştirdik.

2.01 boyunda ve 1987 doğumlu smaçör Dmitriy Ilinykh, 15 yaşında voleybola başlayıp birçok kupa ve ödül kazanıp Rusya milli takımında başarılara imza attı. 2004 yılında Dünya Gençler Şampiyonası’nda Rusya milli takımına önemli katkılar sunan ve 2006 Avrupa Gençler Şampiyonasında milli takımda oynayıp 2011 yılında Dünya Ligi’ne katıldı.

İlk olarak Rusya Lokomotiv-Belogorie Belgorod takımında 2004/05 – 2007/08 arasında mücadele eden, Qatar ve Yunanistan’da da forma şansı bulan tecrübeli smaçör Dmitriy Ilinykh, 2021-22 sezonunda Solhanspor’umuzda mücadele edecek. Kulübümüz ve Sporcumuz için hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

 

Haberi Paylaş

Comments are closed.