Sadece sahaya çıkıp işimi yaptım

Avrupa Şampiyonu olan Yıldız Kız Milli Takımımızda şampiyonanın en değerli oyuncu ödülünü alan Ece Hocaoğlu “Sadece sahaya çıkıp işimi yaptım ama sanırım benimle ilgili küçük detaylar beğenildi” dedi.

Ankara’da 30 Nisan-8 Mayıs tarihleri arasında yapılan ve Türkiye’nin şampiyonluğuyla sona eren Avrupa Yıldız Bayanlar Şampiyonası’nda “en değerli oyuncu” seçilen Hocaoğlu’nun mutluğu sürüyor. Hocaoğlu, “Sadece sahaya çıkıp işimi yaptım ama sanırım benimle ilgili küçük detaylar beğenildi. Hiçbir zaman kişisel anlamda bir ödül alma düşüncesiyle oynamadım ama şampiyona sırasında çevremden, arkadaşlarımdan, ailemden bu tür tepkiler alıyordum” dedi.

“ŞAMPİYON OLDUĞUMUZUN FARKINA ERTESİ SABAH VARABİLDİK”
Yıldız Milli Takımı olarak, milli takımlar düzeyinde Türkiye’nin voleyboldaki ilk Avrupa şampiyonluğunu kazandıkları için çok mutlu olduklarını belirten Hocaoğlu, “Final maçının ardından şampiyon olduğumuza inanamadık. Bu çok garip bir duygu. Rüyada gibiydik. Şampiyon olduğumuzun farkına ertesi sabah varabildik” diye konuştu.
Çevreden çok güzel yorumlar aldıklarını kaydeden Hocaoğlu, artık beklentilerin daha da fazla olduğunu ve Ağustos ayında yine Ankara’da yapılacak Dünya şampiyonası için çalışmalarına ara vermeden devam ettiklerini söyledi.

“İNANMAK VE İŞİNE KONSANTRE OLMAK ÇOK ÖNEMLİ
Şampiyonluğun ardından kendilerine olan güvenlerinin arttığını dile getiren Hocaoğlu, şöyle devam etti: “Bu büyük hedefe küçük hedeflerle ulaştık. Her maç ayrı hedef koyduk. Başarı için inanmak ve işine konsantre olmak çok önemli. Antrenörümüz Motta bize bu konuda çok yardımcı oldu. Bize gerçekten iyi bir takım olduğumuzu hissettirdi ve kendi oyunumuzu sahaya yansıttığımız sürece sonucun çok iyi olacağına inandırdı. Biz de sahamızda oynamayı avantaja çevirebildik, bunu yapamasaydık turnuva sıkıntılı geçerdi.”
Voleybola Bursa’da başladığını ve sporcu bir aileden geldiğini anlatan Hocaoğlu, “Babam daha önce milli takımlarda görev yapmış bir antrenör. Ablam geçen sezon Ankaragücü’nün pasörlüğünü yaptı” dedi.

Bursa’dan sonra Vakıfbank Güneş Sigorta’ya transfer olduğunu ve kiralık olarak TVF Spor Lisesi’nin takımına geldiğini kaydeden Hocaoğlu, şöyle konuştu: “Bundan sonraki ilk hedefim (A) Milli Takım’da forma giymek. TVF Spor Lisesi ile sözleşmem sezon sonuna kadar devam ediyor. Sonrasını zaman gösterecek. Her voleybolcu gibi ben de ileride İtalya gibi güçlü liglerde oynamak isterim ama benim için adı olan ünlü takımlar önemli değil. Önemli olan iyi bir antrenör ve hedefleri olan mücadeleci bir takımda yer alabilmek.”

“AYAKKABI BULMAKTA ZORLANIYORUM”
Özel hayatında sinemaya gitmek ve arkadaşlarıyla dışarı çıkmaktan çok hoşlandığını anlatan Hocaoğlu, “Bu sıralar ev, okul ve antrenman arasında mekik dokuyorum ama ara sıra kendime vakit ayırmayı da ihmal etmiyorum. Alışveriş yapmayı çok seviyorum ama özellikle ayakkabı bulmakta zorlanıyorum. 45 numara ayakkabı giyiyorum. Ya özel yaptırıyorum ya da yurt dışından getirtiyorum” ifadelerini kullandı.
Ece Hocaoğlu, eğitimine uluslararası ilişkiler alanında devam etmek istediğini, ancak devlet üniversitelerinde eğitimle sporu bir arada yürütmenin imkansız olduğunu ifade ederek, sözlerini şöyle tamamladı: ‘’Spor bursu veren özel üniversitelerden biri olabilir. Spor dışında bir bölüm okumayı çok istiyorum.”      

 


Haberi Paylaş