Saeid Marouf milli takıma veda etti

İran’ın tecrübeli pasörü Olimpiyat’ta yaşanan hayal kırıklığının ardından milli takım kariyerini sonlandırdığını açıkladı.

Pasör ve kaptan Saeid Marouf, Instagram’daki veda mesajında: “Voleybola sessizce veda etmek istiyorum ama neyse, konuşmak için iyi bir zaman. Yakında görüşürüz.” ifadelerini kullandı.

Tokyo 2020’ye son Dünya şampiyonu Polonya’yı yenerek başlayan İran, kaderlerini belirleyecek ev sahibi Japonya’ya karşı oynadıkları maçta aldıkları 3-2’lik mağlubiyetin ardından çeyrek finale yükselemedi.

İki kez Olimpiyatlara katılmış (Rio 2016 ve Tokyo 2020) Marouf, İran’da oynadığı birçok kulüp ile birlikte Rusya, İtalya ve Çin’deki takımlarında gösterdiği performansla inanılmaz bir kariyere imza attı.

Marouf’un ayrılması İran için büyük bir darbe olabilir. Kaptan, önümüzdeki ay Funabashi, Japonya’da düzenlenecek ve İran’ın unvanını korumaya çalışarak 2022 FIVB Dünya Şampiyonası bileti almaya çalışacağı 2021 Erkekler Asya Şampiyonası’nda takıma liderlik etmeyecek.

Ancak 35 yaşındaki Marouf, milli takımı bugünkü dünya voleybolundaki gücüne dönüştürmeye yardımcı olarak İran’da spor için kalıcı bir miras bırakıyor. Ve dünyanın dört bir yanındaki hayranlar için kesinlikle oyunu keyifle izletti ve usta oyun kuruculuğuyla genç nesil pasörlere ilham verdi.

Kaynak: FIVB

Haberi Paylaş