“Sahada rekabet ve çekişme ile geçen gerçek maçlara geri dönmek istiyoruz”

Imoco Volley Conegliano oyuncuları, uzun süren pandemi duraklamasından sonra sahalara geri dönmek için sabırsızlanıyor.

İtalya milli takımının orta oyunculardan Raphaela Folie verdiği röportajda şöyle konuştu:
“Takım arkadaşlarım ve ben resmi anlamda mücadeleye başlamak için sabırsızlanıyoruz. Yerimizde durarak ve sadece spor salonlarında yaptığımız antrenmanlardan sıkıldık, sahada rekabet ve çekişme ile geçen gerçek maçlara geri dönmek istiyoruz.”

Conegliano’nun çıkacağı ilk maç Vicenza’da açık havada (Piazza dei Signori) oynayacakları Süper Kupa yarı finali.
“Bir tavan olmadan açık havada maç yapmak şov ve görsel açıdan güzel olabilir ama voleybol kalitesini düşüreceği de bir gerçek. Scandicci ve Monza’dan birini yarı finalde görebilecek miyiz? Bu herkese sürpriz olacak, biz de tahmin edemiyoruz. Ayrıca takımlar kendilerini yeniledi, biz nispeten daha az değiştik. Hem rakiplerimizin nasıl hazırlandıklarını hem de yabancı oyuncuların dönüşlerinin yansımalarını göreceğiz.”

Conegliano’nun Avrupa takvimi de oldukça uzun ve zorlu geçecek. Panterler, CEV Şampiyonlar Ligi’nde VB Nantes (Fransa), Fenerbahçe Opet İstanbul (Türkiye) ve Uralochka-NTMK Ekaterinburg (Rusya) ile aynı grupta yer alıyor.
“Geçen yıla kıyasla böyle bir grubu tercih ederim. Ben zorlu geçen ve mücadelenin yüksek olduğu maçları tercih ederim ve bu açıdan bakıldığında grubumuz da tam olarak böyle. Ocak ayında Rusya’ya seyahat edecek olmak ise beni düşündürüyor. Önce yaklaşık 4 saat Moskova’ya, oradan da 5 saat daha Ekaterinburg’a seyahat edeceğiz.”

Kaynak: Il Gazzettino Treviso

 

Haberi Paylaş

Comments are closed.