Şahinbey Beşiktaş maçı hazırlıklarını sürdürüyor

Can, bu sezon lige iddialı bir kadroyla girmelerine karşın istikrarlı sonuçlara imza atamadıklarını,
takımın bir an önce toparlanarak eski güçlerine döneceklerine inandığını belirtti.

Belediye olarak spor yatırımlarını sürdürdüklerini ifade eden Can, ’’Voleybol takımımız Kamil Ocak Spor Salonu’ndaki okul maçları nedeniyle bazı antrenmanlarında sıkıntı yaşadı. Yeni spor salonumuzun hizmete girmesiyle hem seyirci kapasitemiz artacak hem de Şahinbey
Belediyespor’u daha da güçlü hale getireceğiz. Yeşilyurt karşısında aldığımız galibiyet bize büyük moral verdi. Bu moralle Beşiktaş’ı yenip geleceğimize inanıyorum. Bayanlar 1. Ligi’nde ilimizi temsil eden Şahinbey Belediyespor geçen yıllarda Avrupa’da da ilimizi başarıyla temsil etmiş ve bir anda
Gaziantep’i voleybolda Türkiye’nin gündemine oturtmuştu. Voleybol sporunun Gaziantep’te patlama yapmasındaki en büyük etken olan Şahinbey Belediyespor’da bu yıl da güçlü bir kadro ile yola çıktık. 7 yeni ismi kadroya kattık. Şu anda 8. sıradayız. Hedefimiz ligi ilk beş içinde tamamlayabilmek. Gaziantep’i bu sezonda Avrupa kupalarında temsil etmeyi  istiyoruz’’ dedi.

Can, ligde şu anda 3 galibiyet, 6 yenilgi aldıklarını, Beşiktaş ile yapılacak karşılaşmanın hazırlıklarının sürdüğünü belirterek, ’’Rakibimiz ligin güçlü ve iddialı ekiplerinden. Biz de iyi bir ekibiz.
Her takımda bazı aksaklıklar yaşanabilir. Artık istikrarlı sonuçlara imza atmak istiyoruz. Biz galibiyete inanıyoruz’’ diye konuştu.

Şahinbey Belediyespor Antrenörü Gökhan Çokşen de 2-1 yenik götürdükleri karşılaşmayı 3-2 galip bitirdiklerini ifade ederek, ’’oyuncularım iyi bir performans göstererek maçı çevirmeyi bildiler. Onları tebrik ediyorum. Beşiktaş maçını da iyi oyunla kazanacağımıza inanıyorum’’ dedi. Çokşen, ara transfer döneminde kadroya katılan Kanadalı pasör Stephanie Penner’in uyum sorunu çözmüş gibi gözüktüğünü sözlerine ekledi.


Haberi Paylaş

Comments are closed.