Sakarya Sultanlarında dur durak yok

Sigorta Shop Kadınlar Voleybol Ligi’nde Sakarya Voleybol Sultanları ilk yarıyı 19 puanla 6 sırada bitirdi, 2. yarı hazırlıkları hemen başladı.

Generali Sigorta Sakarya Voleybol Sultanları Sigorta Shop Kadınlar Voleybol Ligi’nde ilk devreyi galibiyetle kapadı, sıralamada 19 puanla 6. sırada yer buldu. Sakarya Sultanları ilk devrenin son maçını kendi evlerinde İstanbul BBSK ile oynadı ve 2-0 öne geçtiği maçta rakibe 2 set verince maçın sonucu final setinde belli oldu. Sakarya sultanları final setini rahat bir şekilde aldı ve maçı 3-2 kazanmasını bildi.

Ara vermek yok

Sakarya sultanları ligin ikinci yarısının 8 Ocak günü başlayacağı için dinlenme arası vermeden çalışmalara devam ediyor. Kulüp başkanı Ömer Bektaş “Çok zorlu geçen son maçımızdan sonra sadece 2 gün dinlendik ve hemen çalışmalara başladık” dedi.

Salon sorunu var

Takımın koordinatörü deneyimli teknik adam Erol Güdüloğlu çalışma yapacakları salonlarda sıkıntılar çıktığını belirterek “Zor şartlarda antrenman yapıyoruz, salonlar Federasyon faaliyetleri nedeni ile dolu, ne yapacağımızı şaşırdık” dedi ve şöyle konuştu; “Maçları oynadığımız Serdivan salonunda önce Vushu sonra Güreş Türkiye şampiyonaları var, yine Atatürk Spor Salonunda Üniversiteler Basketbol Grubu ve mahalli okul maçları yapılıyor. Biz antrenman yapacak zaman bulamıyoruz, 30 kilometre mesafede olan Hendek İlçesi salonuna taşınıyoruz, eğer yer ve sıra bulabilirsek ara sıra merkezdeki Atatürk spor salonunda çalışacağız. Biz birinci lig takımıyız ancak derdimizi anlatacak merci bulamıyoruz. Okul maçları voleybol veya basketbol neden salonu müsait olan okullarda yapılmıyor oda ayrı bir soru.”

Göztepe’ye geçit yok

Baş antrenör İdris Demir salon problemleri nedeni ile çalışma zorluğunun ortamında morallerini bozmadıklarını belirtiyor ve “İkinci yarının ilk maçını Göztepe ile oynayacağız. İlk maçta kendi sahalarında 3-0 galip gelmiştik, 8 Ocak günü yapacağımız maçta da rakibimize geçit vermeyeceğiz” şeklinde konuşuyor.

Haber: Suat Beyenal

 

 

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.