Salihli, Karşıyaka’da destan yazdı

Bayanlar 2. Ligi Voleybol A Grubu namağlup lideri Salihli Belediye Spor deplasmanda oynadığı Karşıyaka Asrın Grup maçından da 3 puanla ayrılmasını bildi.

Maçın başında ortaya koyduğu üstün performansla ilk seti 17-25 alarak maça hızlı bir giriş yaptı. İkinci sete etkili servisler ve bloklarla başlayan Salihli Belediye Spor ev sahibi olan rakibine oyun kurdurmadı ve bu seti de 18-25 gibi bir skorla rahat kazanarak durumu 2-0’a getirdi. Üçüncü sette toparlanan ev sahibi Karşıyaka Asrın Grup seti 25-22 kazanarak durumu 2-1 yaptı. Büyük bir çekişmeye sahne olan dördüncü sette Salihli ekibi setin sonlarında farkı açmasına rağmen yaptığı birkaç basit hatayla rakibinin kendisini yakalamasına izin verdi. Ancak Diane Copenhagen’ın etkili oyunuyla rakibine tie break şansı tanımadı ve seti 26-24 maçı da 3-1 kazanarak Karşıyaka Arena’dan galip ayrıldı.

Maçın ardından konuşan Salihli Belediye Spor Baş Antrenörü Gül İlter; “Bugün buradan zaferle ayrılmaktan mutluluk duyuyorum. Oyuncularımın sahaya koydukları oyun ve maçı kazanma isteği en az galibiyet kadar önemliydi. Salihli Belediye Spor’u bu zorlu lige çıkma yarışında sona bir adım daha yaklaştırdığımıza inanıyorum. En yakın rakibimiz Karşıyaka ile puan 7’ye çıkardık ve onlardan da 1 maç eksiğimiz var. Eğer kazanırsak puan farkımız 10 olacak. Bu zorlu deplasmanda bizi yalnız bırakmayan Belediye Başkan Yardımcımız Yalım Şenkaya, Kulüp Başkanımız Ahmet Özbaş, Başkan Yardımcımız Recep Gür ve diğer tüm yöneticilerimize, ayrıca her maçımızda bizlerin gücüne güç katan büyük Salihli Belediye Spor taraftarlarına teşekkür ediyorum” dedi.

Ayrıca Salihli Belediye Spor yöneticileri protokolde kendilerine sadece 5 kişilik yer ayrılmasına tepki göstererek maçı taraftarıyla birlikte izledi. Maç biletleri Salihli Belediye Spor yöneticileri ve taraftarlarına 30 TL karşılığında satıldı.


Haberi Paylaş