“Salonda Fenerbahçe’nin ağırlığı çok fazlaydı”

Fenerbahçe Opet, ligin 10. haftasında deplasmanda karşılaştığı VakıfBank’ı 3-1 mağlup etti. Maçın ardından kaptan Eda Erdem Dündar, Gizem Örge ve Meliha Diken, Fenerbahçe TV’ye galibiyet açıklamaları yaptı.

Kaptan Eda Erdem Dündar: Çok mutluyuz. Çok önemli bir galibiyet

Kaptan Eda Erdem Dündar, yaptığı maç değerlendirmesinde, “Çok mutluyuz. Çok önemli bir galibiyet. VakıfBank çok güçlü. Bence bugün enerjimiz yüksekti. Hata yapsak da oyunda kalmayı başardık. Yaptığımız hatada kalmadık, bir sonraki topu düşündük ve hücumda da akıllı tercihleri kullandık. Topları akıllı kullandık, çok fazla blok yemedik… İki ekip de iyi servis atıp oyunu bozmaya çalıştı ama bugün şans topları da bizden yanaydı. Takım olarak oyun içerisinde kalmayı başardık. Çok keyifliyiz. Sezon uzun. Önemli bir galibiyet. Buraya gelen taraftarlarımıza da teşekkür ediyorum. Salonda Fenerbahçe’nin ağırlığı çok fazlaydı. Bize itici güç oluyorlar.” ifadelerini kullandı.

Gizem Örge: Şampiyonluk yolunda çok önemli bir adımdı

Libero Gizem Örge, “Çok mutluyuz. Takım olarak çok iyi iş çıkardık. Oyunun her anında iyiydik. Hep oyunun içineydik. Üçüncü set biraz koptuk ama takım olarak mücadeleyi bırakmadık ve dördüncü set 3 puanı hanemize yazdırdık. Şampiyonluk yolunda çok önemli bir adımdı. Adım adım yolumuza devam ediyoruz.” dedi.

Meliha Diken: Manşetimiz iyiydi, o yüzden pasörümüz çok rahattı. Bu da bizim gücümüz oldu ve takım olarak maçın sonunu getirdik

Meliha Diken ise, “Çok mutluyuz. Deplasmanda VakıfBank’a karşı oynamak zordur. Genelde burada servis atamıyoruz. Bugün de çok fazla kaçırdığımızın farkındayız ama risk alarak oynadık. Genel olarak manşetimiz iyiydi, o yüzden pasörümüz çok rahattı ve istediği gibi oyun kurabildi, çok hızlı oynatabildi. Bu da bizim gücümüz oldu ve takım olarak maçın sonunu getirdik.” şeklinde konuştu.

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.