Şampiyon değişmedi

VCM Piatra Neamt ile oynadığı final serisinde ilk maçı 3-0 alan CVM Tomis, ikinci maçta 3-1 yenilerek durumu 1-1 yapmıştı. Üçüncü maçı 3-1 kazanarak seride 2-1 öne geçen CVM Tomis, Pazar günü oynadığı son maçı da 29-27, 23-25, 25-10 ve 25-12 setlerle 3-1 kazanarak şampiyonluğunu ilan etti.

Romanya’a ikinci sezonunu geçiren ve her ikisinde de şampiyonluk yaşayan temsilcimiz Erkan Toğan, “Şampiyonluk kupasını aldık, çok mutluyuz. Burada geçirdiğim iki sezonda da şampiyon olmamız benim için ayrı bir mutluluk oldu. Takım arkadaşlarıma, antrenörüme ve bizleri her zaman destekleyen kulüp yöneticilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

 

CVM Tomis’ten ilginç protesto

Bu arada CVM Tomisli sporcular final maçında özel hazırladıkları ısınma tshirtleriyle sahaya çıktılar. FIVB’nin yabancı sayısını kısıtlayan yeni kuralını protesto amacıyla giydikleri tshirtte “LET US PLAY” (bırakında oynayalım) yazılı.

 

Sıra Romanya Kupası’nda

Haftasonu ligi şampiyonlukla tamamlayarak büyük sevinç yaşayan CVM Tomis, Romanya Kupası’nı da kazanarak çifte sevinç yaşamak istiyor.

25-24 Nisan tarihlerinde Köstence’de düzenlenecek olan final four karşılaşmalarında CVM Tomis dışında Steau Bucharest, Piatra Neamt, Baia Mare takımları yer alıyor. Final four kura çekimi Salı akşamı gerçekleşecek.


Haberi Paylaş

Comments are closed.