Şampiyon PTT ilk imzayı attı

Voleybol Bayanlar 1.Ligi’nde şampiyon olarak Sultanlar Ligi’ne çıkan PTT Spor, ilk imzayı antrenör Bülent Karslıoğlu ile attı.

Bülent Karslıoğlu kimdir?

1972 Almanya doğumlu Bülent Karslıoğlu voleybola 1986 yılında Petrol Ofisi altyapısında başladı. 12 yıllık sporculuk kariyeri boyunca Eczacıbaşı, Galatasaray, Halk Bankası, Ziraat Bankası, Çankaya Belediyesi ve Karagücü takımlarında oynadı.

Eczacıbaşı ile lig şampiyonluğu ve Türkiye Kupası şampiyonluğu, Galatasaray ile lig ikinciliği, Türkiye Kupası şampiyonluğu ve CEV Kupası dörtlü finali, Beşiktaş ile üst üste iki kez Balkan Kupası şampiyonluğu yaşayan Karslıoğlu, Milli forma ile Balkan Kupası üçüncülüğü, Bahar Kupası ikinciliği derecelerini elde etti. Ayrıca Liseler Dünya Şampiyonasında ikincilik ile Üniversite şampiyonasında birincilik ve ikincilik yaşadı.

Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu mezunu olan Bülent Karslıoğlu ilk antrenörlük deneyimine 1997 yılında Numune İnterfarma altyapısında başladı. 27 yaşında başladığı antrenörlük kariyeri boyunca hep baş antrenörlük yapan Karslıoğlu, Numune ile altyapılarda Yıldız ve Genç Takım Ankara şampiyonluğu yaşadı. Aynı dönemlerde Kaya Beyazıtoğlu Lise takımını da çalıştıran antrenör Karslıoğlu, takımı ile Türkiye ikinciliğini elde etti. Sezon sonunda Ankara’dan İzmir’e geçen teknik adam, hem Göztepe altyapısında hem de A Takımı ile 1.Lig’de (Sultanlar Ligi) görev yaptı. Altyapıda İzmir şampiyonluğu yaşadı.

Sonrasında sırasıyla Bolu Gentaş, Şanlıurfa Belediye, Göztepe, Türk Telekom, Gazi Üniversitesi ve Beşiktaş takımlarını çalıştırdı. Bolu Gentaş, Göztepe ve Gazi Üniversitesi ile 2.Lig’de şampiyon oldu. Beşiktaş ile CEV Cup’ta yarı finale yükseldi.

2011 yılında Azerbaycan Igtisadchi Bakü takımına transfer oldu. 3 sezon görev yaptığı Igtisadchi ile ligde ve Avrupa Kupalarında dereceler elde etti. 2014-2015 sezonunda Lokomotiv Bakü’ye geçen teknik adam ligde ikincilik yaşarken, aynı sezon Azerbaycan Erkek Milli Takımının da başında yer aldı. 2015 yazında da Azerbaycan Bayan Milli Takımını çalıştıran Bülent Karslıoğlu, 2015-2016 sezonunda görev yaptığı Azerrail Bakü ile Azerbaycan Ligi şampiyonu olarak önemli bir başarıya imza attı. 2017-2018 sezonunda 1.Lig’de Numune Spor’un başında yer alan Karslıoğlu, 2018-2019 sezonunda ise PTT Spor ile Bayanlar 1.Ligi’nde şampiyonluk yaşayarak Sultanlar Ligi’ne çıktı.


Haberi Paylaş