Şampiyonlar Ligi’nde final yolu belli oldu

Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV)’nun kulüpler düzeyindeki en prestijli organizasyonu Şampiyonlar Ligi’nde mücadele eden temsilcilerimizden Eczacıbaşı Dynavit, Fenerbahçe Opet ve VakıfBank’ın Süper Final yolu belli oldu.

Grup etabını set vermeden 6’da 6 yapıp en iyi grup lideri olarak tamamlayarak adını doğrudan çeyrek finale yazdıran Fenerbahçe Opet çeyrek finalde, SC Potsdam – Allianz MTV Stuttgart arasında oynanacak Play-off eşleşmesinin tur atlayan takımıyla karşılaşacak.

Fenerbahçe Opet’in çeyrek finali geçmesi halinde ise yarı finaldeki rakibi, İtalyan ekibi Vero Volley Milano olacak.

Gruplarını ikinci sırada VakıfBank ve Eczacıbaşı Dynavit ise çeyrek finaller öncesi Play-off turu oynayacak.

A Grubu’nu 2. sırada bitiren VakıfBank’ın Play-off turundaki rakibi, D Grubu’nu 3. sırada tamamlayan Polonya ekibi PGE Rysice Rzeszów oldu. Temsilcimiz, rakibini elemesi durumunda çeyrek finalde İtalyan ekibi Imoco Volley Conegliano ile eşleşecek.

B Grubu’nu 2. sırada bitiren Eczacıbaşı Dynavit’in Play-off turundaki rakibi ise E Grubu’nu 2. sırada tamamlayan Ukrayna ekibi SC Prometey Dnipro oldu. Temsilcimiz, rakibini elemesi durumunda çeyrek finalde İtalyan ekibi Savino Del Bene Scandicci ile eşleşecek.

Eczacıbaşı Dynavit ve VakıfBank; önce Play-off turunu, ardından da çeyrek finali geçmeleri halinde ise yarı finalde birbirlerine rakip olacak.

CEV Kadınlar Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek final eşleşmeleri:

“PGE Rysice Rzeszów/VakıfBank” – “Imoco Volley Conegliano”

“SC Prometey Dnipro/Eczacıbaşı Dynavit” – “Savino Del Bene Scandicci”

“SC Potsdam/Allianz MTV Stuttgart” – “Fenerbahçe Opet”

“LKS Commercecon Lodz” – “Vero Volley Milano”

Yarı finalde “PGE Rysice Rzeszów/VakıfBank” – “Imoco Volley Conegliano” eşleşmesinin tur atlayan takımı ile “SC Prometey Dnipro/Eczacıbaşı Dynavit” – “Savino Del Bene Scandicci” eşleşmesinin tur atlayan takımı karşılaşacak.

Bir diğer yarı finalde ise “SC Potsdam/Allianz MTV Stuttgart” – “Fenerbahçe Opet” eşleşmesinin tur atlayan takımı ile “LKS Commercecon Lodz” – “Vero Volley Milano” eşleşmesinin tur atlayan takımı karşılaşacak.

Yarı final eşleşmelerinin galipleri ise Süper Final’de Avrupa’nın kulüpler düzeyindeki en prestijli kupasını müzesine götürmek için mücadele edecek.

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.