Şampiyonlara kutlama yağıyor

Ankara’da yapılan Yıldız Kızlar Avrupa Şampiyonasında şampiyonluğu kazanan Milli Takım ve Türkiye Voleybol Federasyonuna sayısız kutlama mesajı geldi.

Bu dereceyi, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık’a gönderdikleri telgraf, faks ve elektronik postalarla kutlayan bazı mesajlar şöyle:

Recep Tayyip Erdoğan
Başbakan
Yıldız Kız Voleybol Takımımızın Avrupa Şampiyonu olmasını can-ı gönülden kutluyorum. Değerli sporcularımızı ve teknik heyeti içtenlikle tebrik ediyor, başarılarının devamı dileğiyle sevgi ve selamlarımı sunuyorum.

Faruk Nafiz Özak
Spordan Sorumlu Devlet Bakanı
Yıldız Kızlar Avrupa Şampiyonasında birinci olarak ülkemizi en iyi şekilde temsil ettğiniz için tebrik eder, bu vesile ile sizi, camianızı, Federasyonunuzu, Milli Takımımızı ve antrenörlerinizi yürekten kutlar, başarılarınızın artarak devam etmesini dilerim.

Yunus Akgül
Gençlik ve Spor Genel Müdürü
Yıldız Bayanlar Avrupa Şampiyonasında muhteşem bir zafere imza atarak şampiyon olan genç sporcu kardeşlerimizin bu başarısı, spor teşkilatının başında bulunan bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir.
Sporda başarıya giden yolun olmazsa olmazlarından birisi olan “İstikrarlı çalışmanın” sonucu, Yıldız Bayan Milli Takımımızın, Avrupa Şampiyonluğuyla taçlanması ve bunun Türk Spor Tarihinde bir ilk olması, beni daha da gururlandırmıştır.
Böylesine tarihi sonuçlara imza atan sporcuların arkasındaki tutarlı, başarılı ve uyumlu bir federasyon başkanı olarak başta şahsınızı ve yönetim kurulu arkadaşlarınızı en kalbi duygularımla tebrik ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum.

Mehmet Atalay
Basın İlan Kurumu Genel Müdürü
Yıldız Kız  Voleybol Takımının Avrupa Şampiyonu olması bizleri gururlandırmıştır. Voleybolda, ulusal takımlar düzeyinde halkımıza yaşattığınız bu büyük sevinci en içten duygularımızla paylaşıyoruz. Şahsınızda değerli yönetiminizi, teknik kadroyu, oyuncularımızı tebrik ederek uluslararası başarılarınızın artarak devam etmesini temenni ederiz.

Birçok kesim ve kişiden gelen kutlama mesajlarının yanı sıra Bayan Milli Takımlarımızın eski Antrenörü İtalyan Alessandro Chiappini’den de Türkçe olarak gelen mesaj şöyle:
“Merhaba Baskan … nasilsiniz ???
Altin madalya için tebrik idyiorum…..
kendinize iyi baki”
Alessandro Chiappini

 


Haberi Paylaş