“Şampiyonluğu Brezilya’ya götürmek istiyoruz”

Hollanda ve Polanya ev sahipliğinde düzenlenen 2022 FIVB Dünya Voleyol Şampiyonası’nda finale yükselen Brezilya’da kaptan Gabi Guimaraes, orta oyuncular Ana Carol ve Carol Gattaz İtalya ile oynadıkları yarı final karşılaşmasının ardından açıklamalarda bulundu.

Kaptan Gabi: “Bu Dünya Şampiyonası’nda yaptıklarımız inanılmaz bir şey. Bu takım birçok zorlu mücadeleye çıktı ve çok fazla cesaret gösterdi. Teknik ekip bize sahada yapmamız gereken her şeyi söyledi ve zor anlarda bize yol gösterdi. Zé Roberto bugün soyunma odasında bize her an oyunda olmamız ve zor anlarda pes etmememiz gerektiğini söyledi. Şimdi Dünya Şampiyonu unvanı için finale çıkmalıyız.”

Orta oyuncu Ana Carol: “Bugünki maçta çok fazla duygu vardı. Her noktayı takım olarak oynama hedefiyle sahaya çıkıyoruz. Önümüzde Egonu gibi büyük bir hücumcu olacağını biliyorduk ve çok falza taktik disiplinimiz vardı. Şampiyonluğu Brezilya’ya götürmek istiyoruz. O finale ulaşmak kolay olmadı, grup olarak büyük bir büyüme yaşadık. Şimdi Sırbistan maçını düşünüyoruz.”

Orta oyuncu Carol Gattaz: “Bu harika takımla burada olmak ilahi bir armağan ve bu takımla oynamak çok keyifli. Kritik anlarda net oynadık ve inanılmazdı. Finalde olduğumuz için çok mutluyuz. Şimdi bu galibiyeti unutuyor ve Sırbistan’a karşı oynayacağımız finali düşünüyoruz.”

Haberi Paylaş

224 thoughts on ““Şampiyonluğu Brezilya’ya götürmek istiyoruz”

  1. kaan says:

    bizim oynadığımız voleybol ise italya, brezilya, sırbistanın oynadığı oyunun adı nedir çok ama çok merak ediyorum!! umarım türk milli takımı oyuncuları bu maçları izliyordur da voleybol nedir nasıl oynanır, nasıl savaşılır, nasıl pes edilmez nasıl servis atılır, nasıl manşet alınır vs vs vs…. öğrenirler!!! çünkü bunları öğrenmeye çok ama çoookkk ihtiyaçları var!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.