Santarelli: “Herkesle başa çıkabileceğimizi gösterdik”

Türkiye’nin ev sahipliğinde 14-18 Aralık 2022 tarihlerinde Antalya Spor Salonu’nda düzenlenen FIVB Kadınlar Kulüpler Dünya Şampiyonası’nın üçüncü gününde Prosecco Doc Imoco Conegliano, A Grubu’nun liderlik mücadelesinde temsilcimiz Eczacıbaşı Dynavit’i 3-1 mağlup ederek grup etabını yenilgisiz lider olarak tamamladı. İtalya temsilcisinin başantrenörü Daniele Santarelli, Eczacıbaşı Dynavit’i 3-1 mağlup ettikleri karşılaşmanın ardından Voleybolun Sesi’ne konuştu.

Zor bir maç oynadıklarına değinen İtalyan antrenör: “Dünyanın en iyi takımlarından birine karşı zor bir maç oynadık. Bu galibiyet bizim için çok önemli çünkü herkesle başa çıkabileceğimizi gösterdik. Böyle bir ortamda, üst üste 15 maç kazanan Eczacıbaşı gibi bir takımla oynamak kolay değil. Çok mutluyuz. Gerginlikten dolayı maçın her anını eşit seviyede oynayamadık. İniş-çıkışlarımız oldu ancak ilk setteki oyunumuz çok iyiydi. İkinci sette hatalardan dolayı hücum yüzdemiz düştü ve seti kaybettik. Oyuncularıma bunu düzeltip kazanabileceğimizi söyledim. 3 ve 4. setler benzerdi. Mükemmel olmamasına rağmen az hata ile oynayarak dünyanın en iyi ekiplerinden birine karşı maç kazandık.” dedi.

Prosecco Doc Imoco Conegliano, FIVB Kadınlar Kulüpler Dünya Şampiyonası yarı finalinde Gerdau Minas ile finale çıkma mücadelesi verecek. 17 Aralık Cumartesi günü Antalya Spor Salonu’nda oynanacak karşılaşma, saat 16.30’da başlayacak ve TRT Spor Yıldız ekranlarından canlı yayınlanacak.

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.