Sarı Melekler Fener Alayı’na katıldı

Fenerbahçe Spor Kulübü, Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlamalarındaki ilk adımı 29 Ekim 2022 tarihinde gerçekleştirdiği tarihi yürüyüşle başlattı.

Cumhuriyetimizin 99. yıl kutlamaları çerçevesinde “Cumhuriyetin Feneri” sloganıyla düzenlenen çok özel etkinlikte Başkan Ali Y. Koç, Yüksek Divan Kurulu Başkanı Uğur Dündar, Yönetim Kurulu Üyeleri, YDK ve Kongre Üyeleri, dernekler, şube sorumluları ve yüz binlerce taraftar Bağdat Caddesi’nde oluşturulan “Fener Alayı”nda tek vücut olarak bir araya geldi.

29 Ekim’de oynanan Spor Toto Şampiyonlar Kupası’nda VakıfBank’ı 3-0 mağlup ederek mutlu sona ulaşan Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımı, törene bugün kazandığı Spor Toto Kadınlar Şampiyonlar Kupası ile tam kadro katıldı.

9 branştan Fenerbahçe sporcuları; Mert Hakan Yandaş, Sevinç Coşkun, Mir Saeid Marouf Lakrani, Melih Mahmutoğlu, Olcay Çakır, Şennur Demir, Batuhan Çiftçi, Ersu Şaşma, Eda Tuğsuz, Medine Havva Tatlıcan, Kerem Sungun, Elis Özbay, Kaan Yılmaz Aydın, Emre Sakçı, Zülal Zeren, Melike Gevher, Oğuz Kaan Koş, Sedanur Kaçar, Arda Murat Edis, Yamaş Yüksel ve Kinem Kulbay da etkinlikte yer aldı.

Tarihi yürüyüş saat 21.00 sularında Göztepe 60. Yıl Parkı’ndan bando takımının çaldığı 10. Yıl Marşı ile başladı.

Kortej, ellerinde Atatürk resimleri, bayraklar ve meşalelerle bando takımı eşliğinde marşlar söyleyerek Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’ne yürüdü.

İnsan seli, saat 23.00 sularında stada ulaştı. Başkan Ali Y. Koç, Yöneticilerimiz ve sporcularımız stadımızın yanındaki Fener’in etrafında oluşturulan tören alanında yerlerini aldı. Daha sonra saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Ali Y. Koç, meşaleyi çanağa bırakarak Fener’i sembolik olarak yaktı ve ışık şovu başladı. Tören, İzmir Marşı ve ışık şovuyla devam etti.

Yürüyüşe katılım gösteren herkese teşekkür eden Başkan Ali Y. Koç, “Bu yürüyüş, yapacağımız yürüyüşlerin ilki olur” dedi ve taraftarların tezahüratlarına eşlik etti. Tarihi organizasyon Fenerbahçe marşlarıyla tamamlandı.

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.