Sedat Simavi Ödülleri’nde ‘Türk Voleybolu’ 2 dalda ödül aldı

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) kurucu başkanı adına düzenlenen Sedat Simavi Ödülleri sahiplerini buldu.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) 2018 Sedat Simavi Ödülleri’ne değer görülen sanatçı, gazeteci, edebiyat, spor ve bilim insanları, Taksim The Marmara Oteli’nde düzenlenen törenle ödüllerini aldılar.

Törene; TVF Milli Takımlar ve Basından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Kurtaran Mumcu, A Bayan Voleybol Milli Takımı kaptanı Eda Erdem Dündar, oyuncular; Hande Baladın, Meryem Boz, Çağla Akın, Şeyma Ercan ve A Bayan Milli Takımı Menajeri Pelin Emniyetli katıldı.

Büyük bir başarıya imza atarak FIVB Voleybol Milletler Ligi’nde Dünya 2.liği elde eden A Milli Bayan Voleybol Takımımız, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) tarafından bu yıl 42. kez düzenlenen 2018 Sedat Simavi Ödülleri’nde seçici kurul tarafından spor dalında övgüye değer görüldü.

Ayrıca, 2018 yılında kazandığı CEV Şampiyonlar Ligi şampiyonluğuyla dördüncü kez Avrupa’nın en büyüğü olan VakıfBank Bayan Voleybol Takımı, Sedat Simavi Ödülleri’nde ‘Yılın Spor Ödülü‘nün sahibi oldu. VakıfBank Spor Kulübü Başkanı Osman Demren ile takım kaptanı Melis Gürkaynak’a ödüllerini Seçici Kurul Başkanı eski FIFA İcra Komitesi üyesi Şenes Erzik takdim etti.

Seçici Kurul Üyeleri’nin ödüle layık görülen kişi ve kuruluşlara ödüllerini takdim etmesinin ardından tören sona erdi.


Haberi Paylaş