Selçuk Esmen: “Seyir zevki yüksek bir maçtı”

Sigorta Shop Kadınlar 1.Ligi Yarı Final etabı, dün Cengiz Göllü Voleybol Salonu’nda oynanan karşılaşmalarla başladı. Günün ikinci mücadelesinde Adana temsilcisi Çukurova Belediyesi Spor Kulübü, Adam Voleybol’u zorlu geçen mücadelede 2-1 geriden gelerek müthiş bir geri dönüşle 3-2 mağlup etti ve Play-off’a galibiyetle başlangıç yaptı. Çukurova Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Selçuk Esmen, galibiyetin ardından Voleybolun Sesi’ne konuştu.

Maçın zorlu geçeceğinin bilincinde olduklarını belirten Selçuk Esmen: “Zorlu bir lig etabını sevinciyle hüznüyle geride bıraktık ve Play-off yarı finallerinin ilk maçında, lig etabında aynı grupta yer aldığımız ve çok saygı duyduğumuz Adam Voleybol ile mücadele ettik. Rakibimizi gruptan tanıyorduk bu sebeple maçın zorlu ve çetin geçeceğini bekliyorduk. Ama biz hep sezon başından beri aynı şeyi söylüyoruz: ‘En zorlu rakibimiz kendimiz.’ Biz sahaya kendi oyunumuzu yansıttığımızda kazanamayacağımız maç, yenemeyeceğimiz takım yok.” dedi.

Takımın üç haftalık bir yükleme döneminden geçtiğine değinen Esmen: “Maç içerisinde son üç haftalık kondisyon yüklemelerinin de etkili olduğunu gördük. Ama buna göre hazırlanmak zorundaydık keza peş peşe 3 maç oynayacağız sonra çıkarsak -ki çıkacağız- aynı periyotla yine karşılaşacağız. Biraz maç içerisindeki düşüşlerimizde bunun da etkili olduğu fikrindeyim. Hedefe odaklanan iki takımın seyir zevki yüksek bir maç izlettiğini düşünüyorum. Rakibimiz Adam Voleybol’a da bundan sonraki maçlarında başarılar diliyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

Çukurova Belediyesi Spor Kulübü, Sigorta Shop Kadınlar 1. Ligi Yarı Final etabı ikinci gününde; 23 Mart Çarşamba günü saat 14.00’te, Cengiz Göllü Voleybol Salonu’nda Muratpaşa Belediyespor ile karşılaşacak.

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.