’Set vermeden dönmek istiyoruz’

Cansu Aydınoğulları, Gamze Alikaya, Ceren Kestirengöz ve Gizem Örge ile başlattığımız Genç Milli Takım oyuncularıyla yaptığımız röportajları Ezgi Dağdelenler, Ezgi Arslan ve Diclenur Babat ile devam ettirdik. 

20-22 Mayıs tarihlerinde Slovakya’nın Bardejov şehrinde yapılacak Dünya Şampiyonası Avrupa Elemesi’nde mücadele edecek olan Genç Milli Takım oyuncularımızın kendilerine inancı tam. Milliler oynayacakları 3 maçı da kazanacaklarını hatta set bile vermek istemediklerini söylediler.

İşte genç oyuncularımızın görüşleri:

 
Kamp nasıl geçiyor?
 
Diclenur: Kamp yorucu ve eğlenceli geçiyor. Çok disiplinli çalışıyoruz. Slovakya’da hedefimiz 3’te 3 hatta 3 maçı da 3-0 kazanmak.
Ezgi Arslan: Kamp çok iyi ve eğlenceli geçiyor. Kamp dışında görüştüğüm arkadaşlarımın da burada olması daha zevkli geçmesini sağlıyor. Slovakya’da hedefimiz 3’te 3 hatta tek set dahi vermek istemiyoruz. Tek ciddi rakibimizin Slovakya olduğunu düşünüyorum.
Ezgi Dağdelenler: Kamp eğlenceli ve yorucu geçiyor. Slovakya’da 3 maçımızı da 3-0 kazanmak istiyoruz. En iyi grup ikincisi de Dünya Şampiyonası’na katılıyor ancak biz lider bitirip işimizi sağlama almak istiyoruz.

Kampta boş vakitlerinizde neler yapıyorsunuz?

Diclenur: Boş vakitlerimizde sohbet ediyoruz, film izliyoruz veya tabu oynuyoruz. Özellikte tabu oynamaktan çok hoşlanıyoruz. Oyun sırasında bir şeyleri anlatmaya çalışmak inanılmaz derecede eğlenceli oluyor. Hatta dünkü oyunda Ezgi Arslan ‘şezlong’u anlatmaya çalışken benim buna karşılık ‘şifonyer’ demem herkesi çok güldürdü 🙂
 
Yıldız Milli Takım’ın başarısı hakkında ne düşünüyorsunuz?
 
Diclenur: Yıldız Milli Takımın Avrupa Şampiyonluğunu tebrik ediyorum.
Ezgi Arslan: Yıldız Milli Takımı Avrupa şampiyonluğundan dolayı çok takdir ediyorum
Ezgi Dağdelenler: Yıldız Milli Takımı çok tebrik ediyorum inanarak ve mücadele ederek şampiyon oldular.
 
Yıldız Milli Takım’dan en çok hangi oyuncuyu beğendiniz? 
 
Diclenur:
Ece Hocaoğlu’nu beğendim. Gerçekten kendini çok geliştirmiş.
Ezgi Arslan: Özellikle pasör Çağla’yı tebrik etmek istiyorum. Tabii çok sayı aldığı için Ece’yi de beğendim. Ben onu 1.5 senedir izlemiyordum, çok ilerleme kaydetmiş.
Ezgi Dağdelenler: Ece ve takım arkadaşım Dilara’yı çok beğendim. Dilara özellikle çok iyi manşet aldı.
 
Ligde en beğendiğiniz oyuncu kim?
 
Diclenur:
Poljak. Kendisi inanılmaz bir orta oyuncu ve çok hırslı.
Ezgi Arslan:  Nati örnek aldığım dört dörtlük bir oyuncudur. Glinka’yı da çok beğeniyorum.
Ezgi Dağdelenler: Bu sene özellikle Nikolic’i çok beğendim. Çünkü zaten iyi bir skorer ancak bu sene geçen yıla oranla çok da iyi manşet aldı.
 
Voleybola nasıl başladınız?
 
Diclenur:
Beni sokakta görüp spora yönelttiler. Sonra basketbol mu, voleybol mu derken kızlara daha yakışan spor olan voleybolu seçtim. Voleybola Eczacıbaşı’nda başladım daha sonra Vakıfbank’a transfer oldum. Yaklaşık 7 yıldır voleybol oynuyorum. Kendimi tanıtmam gerekirse buralara gelmemdeki en önemli özelliğimin hırsım olduğunu düşünüyorum.
Ezgi Arslan: İlkokulda beden öğretmenim keşfetti beni.  O zamanki antrenörüm Kazım Hidayetoğlu sayesinde buralara geldim. Sonra SGK’da voleybol oynamaya başladım. Geçen yıl da Galatasaray Medical Park’a transfer oldum.
Ezgi Dağdelenler: Sınıf arkadaşım voleybola başlamıştı sonra ben de onu kıskandım ve başladım 🙂 7 yıldır voleybol oynuyorum. Karayolları’nda başladım İller Bankası’nda devam ediyorum. İller Bankası benim için bir şans. Çünkü genç oyunculara yatırım yapıyorlar.

Ailenizde başka sporcu var mı?
 
Diclenur:
Ailemde profesyonel anlamda bir sporcu yok. Babam çocukluğunda kalecilik yapmış ama  amatör olarak
Ezgi Arslan: Babam gençliğinde voleybol oynamış ancak profesyonel anlamda değil.
Ezgi Dağdelenler: Annem ben doğana kadar yüzme ve su topu ile ilgilenmiş. Ben de aslında yüzücü olacaktım ancak yüzmeyi sevmediğim için olmadım. Küçükken de suyu sevmezdim 🙂

Voleybol haricinde izlemekten hoşlandığınız spor var mı?
 
Diclenur:
NBA’i izlemeyi seviyorum. Los Angeles Lakers taraftarıyım. Kobe Bryant’ı çok beğeniyorum.
Ezgi Arslan: Sadece basketbol izlemeye çalışıyorum ama Türk takımlarını. Ömer Onan’ı kişilik olarak da oyun olarak çok beğeniyorum. Bir de Cenk Akyol’u çok severim.
Ezgi Dağdelenler: Tenisi takip ediyorum özellikle Nadal’ ı çok beğeniyorum. Ayrıca NBA de izlerim.
 
Boş vakitlerinizi nasıl değerlendiriyorsunuz?
 
Ezgi Arslan: Boş vakitlerimde sahile gitmekten ve sinemaya gitmekten hoşlanırım. Mümkün olduğunca sinemaya giderim ama özellikle aksiyon filmi vizyona girerse kaçırmam.
Ezgi Dağdelenler: Arkadaşlarım sahile gitmeyi çok sevdiğini söylediler. Ancak Ankara’da oturduğum için benim böyle bir şansım yok 🙂 Daha çok kafeye gidiyorum ve ailemle vakit geçiriyorum.


Haberi Paylaş