Seyirciyle motive oluyoruz!

Voleybol Yıldız Kız Milli Takımı oyuncusu Ece Hocaoğlu ve Voleybol Yıldız Kız Milli Takımı Başantrenörü Şahin Çatma, Dünya Şampiyonası iletişim sponsoru Max Fm’e konuk oldular. 

Max Fm Morning Show’da Özgür Aksuna’nın konuğu olan Ece Hocaoğlu ve Şahin Çatma ile 12 – 21 Ağustos günleri arasında Ankara’da yapılacak Dünya Şampiyonası hakkında bilgiler verdi.

Avrupa Şampiyonası’ndan sonra görevi devralan Voleybol Yıldız Kız Milli Takımı antrenörü Şahin Çatma, Dünya Şampiyonasını sabırsızlıkla beklediğini söyledi.
Milli Takımın pasör çaprazı Ece Hocaoğlu da kendisini bir kez de Ma FM dinleyicilerine tanıttı. Sporcu bir aileden geldiğini ifade eden Ece Hocaoğlu, Avrupa Şampiyonasında En Değerli Oyuncu seçilirken, bnu düşüneek oynamadığını, arkadaşlarının da katkılarıyla böyle bir ilki başardığını söyledi..

Hocaoğlu’ya göre  seyirciyle bir olarak ve bir ekip halinde motive olduklarını ve bu durumun takım için oldukça önemli olduğunu ifade etti.

Yıldız Kız Milli Takımın bir önceki Dünya Şampiyonu Brezilya ile gerçekleştirilen hazırlık maçını 4-0 kazandığını Yıldız Kız Milli Takımın 4-0 galibiyetiyle sonuçlandığını dile getiren Hocaoğlu’na göre Türkiye Voleybol Federasyonu çalışmalarıyla ve profesyonelliğiyle bir ekol olma yolunda ilerliyor.

Kızlar, büyük hedeflere önce küçük hedefler koyarak başlıyor. Takım olarak gerçekten başarılı bir takım olduklarına inanıp Dünya Şampiyonası’nda da Avrupa Şampiyonası’nın tesadüfi bir başarı olmadığını kanıtlayacaklarına inanıyor.

Takımımız hazır
Teknik hazırlıkların tamamlandığını belirten Çatma ise Dünya Şampiyonası’na her yönden hazır olduklarını özellikle vurguladı.
Çatma, Türkiye’de çok yetenekli oyuncu ve antrenörlerin bulunduğuna dikkati çekerek temel eksikliği kulüplerde kalifiye yönetici olmaması
olarak gösterdi.
Çatma, dünyanın en fazla mal varlığına sahip Voleybol Federasyonu olan TVF’nin her türlü olanağı sunduğunu, bunun bilincinde olarak oynayıp şampiyonluğu kazanmayı hedeflerini belirterek, “Top artık takımımızda!” diyerek sözlerini tamamladı.


Haberi Paylaş