Şiran, ilk devreyi galibiyetle kapattı:3-1

Voleybol 2.Lig’de Şiran Akademispor ilk devrenin son maçında konuk ettiği Kayseri Temsilcisi Sahabiyespor’u 3-1 mağlup etti.

Oynadığı son 2 maçı kaybedip geçtiğimiz haftayı maç yapmadan geçen Şiran ilk devrenin son maçında Kayseri temsilcisi Sahabiye maçınıgalibiyetle kapatarak hem 2 haftalık galibiyet hasretine son verdi,hem de 2018’i galibiyetle kapattı.

Şiran Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmaya iyi başlayan Şiran Akademispor ilk seti 25-19 alarak 1-0 öne geçti.

Çekişmeli geçen ikinci seti konuk ekip 24-26 alarak skoru 1-1’e getirdi.

Son iki set rakibine açık ara üstün olan 25-16 ve 25-14 alan Şiran Akademispor sahadan 3-1 galibiyetle ayrıldı.

Maç sonu ilk devreyi değerlendirenŞiran Akademispor kulüp başkanı Ersin Şahin; “Son 2 maçı mağlubiyetle kapatmıştık. Bu maç bizim için önemliydi. Hem 2 haftalık mağlubiyeti telafi adına hemde play off kalma adına önmeli bir galibiyet oldu. Böylece ilk devreyi galibiyetle tamamlamış olduk. Bugünkü galibiyetin baş mimarlarından özellikle taraftarımıza çok teşekkür ediyorum. İkinci yarının ilk maçı Erzurum’u konuk edeceğiz. Hedeflerde değişiklik yok. Şiranımızı 1.Lig’e çıkarmak İçin var gücümüzle çalışacağız. Bunun için devre arasını en iyi şekilde değerlendireceğiz. İlk devre genel anlamda başarılı bir grafik çizen sporcu ve teknik heyetimizide ayrıca tebrik ediyorum. Bizlere inanıp güvenenleri mahçup etmeyeceğiz” dedi.

Şiran Akademispor sezonun ikinci devresinin ilk maçı 5 Ocak Cumartesi saat 14.00’da Erzurum Spor Lisesi’ni konuk edecek.


Haberi Paylaş