Sırbistan Olimpiyatlarda

2006 Dünya Şampiyonasında brons madalya alan Dünya 7. Sırbistan NORCECA kıtasında 19. sırada yer alan Porto Riko’yu sadece 1 saat süren maç sonucunda 5-0 gibi mükemmel bir seri yakaladı ve Pekin’e gidecek 12 takımdan 9. su oldu.

Bu eleme turnuvası sonunda en iyi 3 takım ile en iyi Asya takımı olmak üzere toplam 4 takım Olimpiyat Oyunlarına katılacak.

Geçtiğimiz sezon Japonya’nın VC Takefuji Bamboo takımında oynayan Sırp oyuncu Jelena Nikolic şuanda çok karmaşık duygular içerisinde olduğunu söyledi ve sözlerine şöyle devam etti :

“Hayatımda daha önce hiç hissetmediğim kadar baskı hissettim. Olimpiyatlara gitmek bütün sporcuların hayalidir ve takım arkadaşlarımla beraber teknik ekibimiz bu vizeyi almak için ne kadar mücadele ettiğimizi bilebilir. Bu yıl çok fazla sorun yaşadık. Takım her zaman bir arada değildi ve çok fazla sakatlıklar yaşadık. Ama birbirimize kenetlendik ve tek yürek olarak oynadık.”

Sırbistan’ın hala 24 Mayıs’ta Polonya, 25 Mayıs’ta da Japonya ile oynayacağı iki maç var.

Sırbistan Antrenörü Zoran Terzic ise iyi konsantre ile birlik çok yüksek seviyede bir oyun oynadıklarını belirterek “Bu galibiyetle birlikte çok mutluyum ve bütün oyuncularımı teker teker tebrik ediyorum” dedi.

 


Haberi Paylaş

Comments are closed.