Şirketler Voleybol Ligi’nde son dört belli oldu

SporMax Türkiye tarafından organize edilen Fonex Şirketler Voleybol Ligi’nde müsabakalar tüm hızıyla devam ederken, ligde son dört takım belli oldu.

5 Aralık 2010 tarihinde Fatih Spor Kompleksi’nde 16 takımla başlayan ligde son viraja gelindi.  30 Ocak 2011 Pazar günü oynanan müsabakalar sonucunda son dört takım belli oldu. Müsabakaları izleyenler voleybol keyfini yerinde yaşarken bilgi yarışmalarında Fonex’ten hediyeler kazandılar.

Günün ilk maçında İntema ve Anadolu Sigorta takımları karşılaştı. Maç boyunca etkili olan İntema, Anadolu Sigorta engelini 3-0’la geçmeyi başardı.

Turkcell – Ravago Group arasındaki mücadele görülmeye değerdi. İlk iki yılın finalisti ve ilk şampiyon Turkcell karşısında çok iyi bir performans sergileyen Ravago Group’lu oyuncular sahadan 3-0 galibiyetle ayrıldı.

Tüpraş – Doğuş Otomotiv arasındaki mücadele ise nefesleri kesti. İki takımın muhteşem performansı gerçek bir voleybol şöleni yaşattı. 2-0 geriden gelen Doğuş Otomotiv, Tüpraş’ı yakaladı (2-2). Ancak final setine hızlı başlayan ve kusursuz bir oyun sergileyen Tüpraş takımı sahadan 3-2 galip ayrılmasını bildi.

Günün kapanış maçında ise son bileti alan takım geçtiğimiz sezonun şampiyonu Mercedes-Benz Türk oldu. Unilever’i 3-0’la geçen başarılı ekip yarı finale yükseldi.

Bu sonuçların ardından 6 Şubat 2011 Pazar günü oynanacak yarı final eşleşmeleri şu şekilde oluştu;
İntema – Ravago Group, Tüpraş – Mercedes-Benz Türk

Yarı final maçlarının kazananları 13 Şubat 2011 Pazar günü kupa mücadelesi verecek. Kaybedenler ise bronz madalya için sahaya çıkacaklar.

Fonex Haftanın Oyuncusu
Aydın Özyurt (İntema)

Lig Radyo Haftanın Karması
Ahmet Hatipoğlu (Ravago Group), Ufuk Kababurun (Tüpraş), Yüksel Akova (Tüpraş), Aydın Özyurt (İntema), Tanıl Bilgen (Doğuş Otomotiv), Neslihan Yılmaz (Mercedes-Benz Türk)


Haberi Paylaş