Soğuk hava Porto Ricolu oyuncuları etkiledi

Tokat Belediyesi Plevnespor’un geçtiğimiz günlerde renklerine bağladığı Dominik Cumhuriyeti vatandaşı olan Porto Rico asıllı 27 yaşındaki Victor Batista ve Porto Ricolu Enrigu Escalante, kısa sürede takıma ve şehre uyum sağlamaya çalışıyor.

Tokat’ı küçük ve şirin bir kent olarak gören Porto Ricolu sporcular şehri çok sevmelerine rağmen, soğuk havaya alışamadıklarını söylediler. Takımın antrenmanlarını sürdürdüğü Hüseyin Akbaş Spor Salonu’nda çok üşüdüklerine söyleyen Batista ve Escalante, durumu antrenör Orhan Yavuz’a iletti.
Bunun üzerine antrenör Yavuz, takımın antrenmanlarını daha küçük ve ısınması kolay olan İl Özel İdaresi Spor Salonu’na aldı.

Sporcular Batista ve Enrigu Escalante, ’’Tokat küçük, ama şirin bir yer. Ancak ülkemizde sıcaklığın 30 dereceye kadar ulaştığı bir iklimden geldiğimiz için hava sıcaklığının sıfırın altında 5-10 dereceye kadar düşmesinden etkileniyoruz. Ülkemizde kar yağmaz. Çalıştığımız yerlerde kar vardı, ama bu kadar soğuk değildi. O yüzden soğuk havaya tam anlamıyla alışamadık. Takımdaki arkadaşlık ortamı çok güzel, asla yabancılık çekmedik. Takımda elimizden gelenin en iyisini yapacağız’’ dediler.

 


Haberi Paylaş

Comments are closed.