Solhan Spor, Mehmet Şahin ile istikrarlı yürüyüşünü sürdürüyor

AXA Sigorta Efeler Ligi ekiplerinden Solhan Spor, 1. Lig’de ve Efeler Ligi’nde takımın hikayesine katkı sunup başarılara imza atan deneyimli antrenör Mehmet Şahin ile olan anlaşmasını bir sezon daha uzattı.

Bingöl Solhan Spor Kulüp Başkanı Ziya Sözen, yaptığı açıklamada; yeni sezon çalışmalarına başladıklarını belirtip deneyimli hocaları Mehmet Şahin ile yeni sezonda da birlikte olacaklarını aktardı.
Sözen, yaptığı açıklamada: “2020-2021 sezonunda mücadele ettiğimiz Efeler Ligi’nde iyi bir performans göstererek ilk yılımız için güzel bir başarı elde ettik. Yeni yılımız olmasından dolayı bazı eksikliklerimiz olsa da bunları gidererek yeni sezon için deneyim de elde ettiğimizi söyleyebiliriz. 2021-2022 sezonu için bismillah diyerek çalışmalarımıza başladık. İlk olarak; birinci ligde kulübümüzde iki sezon emek vermiş ve Efeler Ligi’ne çıkma başarımızın mimarlarından olan aynı zamanda Efeler Ligi’nde de hikayemizi sürdürmemize katkı sunup başarımıza ortak olan deneyimli antrenörümüz Mehmet Şahin hocamız ile yolumuza devam etmek üzere anlaştık. Bundan sonraki süreci Mehmet hocamız ile değerlendirip yerinde transferler ile güzel bir ekip oluşturma gayretinde olacağız. Sezonun Mehmet hocamız ve Kulübümüz için hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

Geçmişi başarılar ile dolu olan Mehmet Şahin, Solhan Spor ile TVF 1’inci Lig’de bir kez final oynamış, bir sezon da takımın Efeler Ligi’ne çıkma başarısına ortak olmuş ve Efeler Ligi’nde de başarılı bir sezon geçirmiş tecrübeli antrenör olarak Bingöl Solhan Spor ile yeniden el sıkışarak 4’üncü sezon için anlaştı.

Mehmet Şahin kimdir?

147 kez milli takım formasını giyen Mehmet Şahin, voleybola sporcu olarak başladığı Halkbank’ta Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık kupalarını kazandı.

Antrenörlük kariyerinde ise 4 yıl Manavgatspor, 2 yıl Torul Gençlik Spor’da görev yaptı. 2017-2018 sezonunda Solhan Spor’da çalışan Mehmet Şahin bir sezon aranın ardından 2019 yılında Solhan’a döndü.

Şahin, Solhan Spor ve Torul Gençlik ile 1.Lig’den Efeler Ligi’ne çıkma başarısı yaşadı.

Haberi Paylaş

Comments are closed.