Sorgun Belediyespor’da Şahin dönemi

Türkiye Voleybol 1. Ligi takımlarından Sorgun Belediyespor Voleybol takımının başına Mehmet Şahin getirildi.

Kulüp Başkanı Hikmet Vural, sezon başında anlaştıkları Ümit Terzi ile karşılıklı olarak sözleşmenin feshedilmesinin ardından, yapılan çalışmalar sonucunda takımın başına Mehmet Şahin’in getirilmesinin kararlaştırıldığını söyledi.

Mehmet Şahin’in oldukça deneyimli ve bu ligleri çok iyi tanıyan bir hoca olduğunu vurgulayan Vural, “Hocamız bu gün geldi ve kendisi ile resmi sözleşme imzaladık. Sorgun Belediyespor olarak bu yola şampiyonluk parolası çıktık, ancak beklemediğimiz, istemediğimiz şekilde aldığımız bazı yenilgiler sonrasında puan kayıpları yaşadık. Hedefimizden uzaklaşmadan derhal önlem almamız gerekiyordu, biz de 23 yıllık voleybol deneyimi olan Mehmet Hoca ile anlaştık. Kendisine başarılar diliyoruz” dedi.

MEHMET ŞAHİN KİMDİR?
1968 Yılında Antalya’nın Elmalı ilçesinde doğan Mehmet Şahin, voleybolculuk kariyeri boyunca 150 kez milli formayı giymiş, Manavgat, Gümüşhane Torul, Solhan gibi takımları çalıştırıp, 37 kez şampiyonluk yaşamıştır.

14 yıldır voleybol antrenörlüğü yapan şahin, geçen yıl çalıştırdığı Solhan Spor ile finale kadar çıkmış, ancak finallerde oynadığı 3 maçtan 1 galibiyet, 2 yenilgi alarak Efeler Ligi kapısından dönmüştü.


Haberi Paylaş