Spor Okulundan A Takıma

Yeni adıyla Türkiye Kadınlar Voleybol 1.Ligi’nde mücadele edecek olan Karşıyaka, yeni sezon çalışmalarına start verirken, voleybola Karşıyaka voleybol spor okulunda başlayıp şu anda A Takımda ter döken oyuncular voleybol yaz spor okullarını ziyaret etti.

Ayça Ceyna Yavuz, Ayşegül Girgin, Ece Kozdere, Ayça Karakaç ve Elif Öner voleybola yeni başlayan miniklere moral kaynağı olurken; kendileri de yıllar öncesine gitti.

İlk başta bir heves olarak başladığı voleybolun artık bir yaşam biçimi haline geldiğini belirten Ayşegül Girgin “Spor okulunda başladığım voleybol serüvenim şimdi A Takımda devam ediyor. Benim bu noktaya gelmemin en önemli nedenlerinden bir tanesi kulübümün altyapıya ve bizlere verdiği değer” dedi.

Altyapı Koordinatörü Deniz Yürük ise spor okulundan gelerek A Takıma kadar yükselen oyuncuların minik sporcuların hevesini ikiye katladığını söylerken şöyle devam etti: “Altyapı bir kulübün can damarıdır. Hele ki altyapıdan yetiştirdikleriniz A Takımda ter dökünce işte o zaman başarının doruk noktasına ulaşırsınız. Spor okuluyla voleybolla tanışan miniklerimiz bugün ablalarının başarısı gördükçe bir gün yeşil kırmızılı formayla A Takımda ter dökecekleri günün hayaliyle canla başla çalışıyorlar.”

Yeniden yapılanan altyapı çalışmalarının son sürat devam ettiğini ve spor okulu öğrenci sayılarının günden güne arttığına dikkat çeken Yürük “Şube Başkanımız Serkan Ergüven’in de altyapıya verdiği önem bize itici güç oluyor.” diyerek sözlerini sonlandırdı.


Haberi Paylaş