“Sporda Büyük Buluşma” ödül töreni yapıldı

Çatalca’daki Delta Spor Tesisleri’nde düzenlenen ödül törenine Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü Tamer Taşpınar, İstanbul Vali Yardımcısı Ergun Güngör ve diğer davetliler ile Federasyon Başkanlarının yer aldığı törene Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık’da katıldı.

Törende konuşma yapan Bakan Murat Başesgioğlu, medyanın birçok sektörde etken belirleyici bir unsur olduğunu vurgulayarak, “Spor medyasını oyunun kurucusu olarak görüyorum. Spor medyası çok belirleyici, çok etkileyici. Türkiye’de sporun gelişmesinde onlara da önemli sorumluluklar ve görevler düşüyor” dedi.

Türkiye’nin bu coğrafyanın en genç en dinamik nüfusuna sahip bir ülke olduğunu kaydeden Bakan Başesgioğlu, şöyle konuştu:
“Yüzyılın ortalarına doğru Türkiye’de de yaşlı nüfus oranının artmakta olduğu bilimsel verilerle tespit edilmiştir. Yani Avrupa’nın yaşadığı bu dramatik seyrü seferi Türk toplumu olarak biz de yaşayacağız. Gençliğimize yatırım yapıp, nitelikli bir nüfus yaratmak için bütün sektörlerde önemli hamleler yapmalıyız. Hepimizin hedefi ülkemizde sporu yaygınlaştırmak. Ülkemizin bütün köşelerinde herkesin kabiliyetine uygun sporu yapmasını sağlamak. Onun için spor alanları lazım. Spor alanlarına ayrılmış yerlerin tek bir metrekaresini bile kaybetmek istemiyoruz. Spor alanlarını korumak konusunda büyük bir kararlılık sahibiyiz.”

Konuşmaların ardından, Turkcell Süper Lig’de şampiyon olan Galatasaray Kulübü’nün Başkanı Adnan Polat adına yönetici Adil Emecan, Türk sporuna katkılarından dolayı Doğuş Holding, Koç Holding, Ülker, Akkanat Holding, Delta Mobilya temsilcileri, İl Genel Meclis Başkanı Hasan Büyükdede, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ata Özer, Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin, Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, Bahçelievler İlçe Spor Müdürü Sedat Yenikurtuluş, Halter İl Temsilcisi Cahit Gür’e ödüllerini Bakan Başesgioğlu verdi.

Öte yandan, amatör sporlara katkılarından dolayı Behzat Erkoç (Anadolu Ajansı), Halil İbrahim Ekiz (Cihan Haber Ajansı) Hayri Ülgen (Fotospor), Ersan Çelik (Bugün), Muzaffer Ilıcak (Tercüman), Ahmet Gürdağ (Star), Faruk Malik (Yeniçağ), Hasan Sarıçiçek (Türkiye), Ali Yüksel (Milli Gazete), Celal Demirbilek (Hürriyet), Arif Kızılyalın (Cumhuriyet), Engin Albayrak (Yeni Şafak), Tayyar Sümen (Fotogol), Muzaffer Batumlu (Spor Meydanı), Sinan Beratlıgil (Fullspor), İrfan Yirmibeş (İhlas Haber Ajansı), Faik Gürses (Doğan Haber Ajansı) ve Hamit Turhan (Fanatik) ödüle layık görüldü.

 

 


Haberi Paylaş

Comments are closed.