“Şu an için transferi kapattık ve yeni sezon çalışmalarımıza başlayacağımız tarihi bekliyoruz”

Başarılı geçen bir sezonun ardından, 2021-2022 sezonu hazırlıklarını tamamlayan AXA Sigorta Efeler Ligi’nin İzmir ekiplerinden Altekma, sezonu açmak için gün sayıyor.

Altekma’nın Baş Antrenörü Levent Matmeriçli yeni sezon hedefleri ve hazırlıkları hakkında Voleybolunsesi’ne konuştu.

Matmeriçli, “4 takımın bir alt lige düşeceği AXA Sigorta Efeler Ligi’ndeki ilk sezonumuzu Play-Off oynayarak 7. sırada tamamladık ve bu sonuç gerçekten önemli bir başarıydı. Mücadelemiz, pes etmeyen yapımız ve ‘Son topa kadar’ sloganımızla lige renk ve heyecan kattığımızı düşünüyorum. 10 maçımızı 3-2 skorla bitirerek sloganımızın ne kadar gerçekçi olduğunu gösterdik.”

Transfer ve kamp süreci ile ilgili olarak, “Yeni sezonda da bu yapımızı sürdürmek için iyi bir kadro kurduk. Şu an için transferi kapattık ve yeni sezon çalışmalarımıza başlayacağımız tarihi bekliyoruz. 26 Temmuz’da toplanacağız, 27-28 Temmuz’da sağlık kontrollerimiz olacak. 29-30 Temmuz’da hazırlık ve ölçümlerimiz yapılacak. 31 Temmuz’da sporcularımız, teknik heyet, kulüp çalışanları ve yönetimimiz tanışma yemeğinde bir araya geleceğiz. 2 Ağustos itibariyle İzmir Atatürk Voleybol Salonu’nda hazırlıklarımızın startını vereceğiz” dedi.

Yeni sezonda için belirledikleri hedeflerden de bahseden Matmeriçli, “Hedefimiz geçen sezonun bir basamak üzerine çıkmak olacak. Genç, hedefleri olan ve başarıyı kendine amaç edinmiş oyunculardan kurulu bir ekip yarattık. Takım olarak istediğimiz hedeflere ulaşırken kadrodaki oyuncularımızı da bir üst seviyeye taşıyan bir yapımız var. Bu özelliğimiz de gerçekten önemli. Teknik ekibimizle birlikte kadromuzu en iyi yere ulaştırmak için yeni sezonda da var gücümüzle çalışacağız.”

Seyirci özlemini dile getiren tecrübeli antrenör, “Efeler Ligi’ndeki ilk sezonumuzda seyircimizden mahrum kaldık. Umarım yeni sezonda bu gücümüzü de yanımızda hissederiz. Onların pozitif enerjisiyle rakiplerimizin karşısına daha büyük bir motivasyonla çıkarız. Lig öncesi tüm takımlara sakatlıktan uzak, güzel bir sezon geçirmesini diliyorum” açıklamalarını yaptı.

Altekma’nın iç transferde sözleşme yenilediği isimler:

Maksim Buculjević, Emre Çalışkan, Ataberk Gümüşsoy, Hugo Hamacher, Berkant Mit, Aybora Özismim, Emir Pınar, Emre Tayaz, Hüseyin Şahin ve Mehmet Özbek.

Altekma’nın dış transferleri:

Halil Dolaşık, Altay Demirci, Enes Atlı, Cafer Kirkit, Luan Weber, Furkan Dur ve Ertuğrul Gazi Metin.

Baş Antrenör Levent Matmeriçli yönetimindeki Altekma’nın teknik ekibinde ise yardımcı antrenörler Ömer Tok ve Ahmet Yalçın, kondisyoner Özgür Dükel, alan antrenörü Emin Güven, istatistik Mehmet Gürüler, spor psikoloğu Beste Norman, Dr. Fizyoterapist Aytaç Arsu, masör Burak Altan yer alıyor.

Transfer dosyası için tıklayınız…

Haberi Paylaş

Comments are closed.