Sultanlar Ligi’nin En’leri

2021-2022 AXA Sigorta Efeler Ligi’nde normal sezon tamamlandı. 26 hafta süren mücadele sonrası Sultanlar Ligi’nin en skorerleri, en iyi blokörleri, en iyi servisçileri ve en iyi servis karşılayan isimleri belli oldu.

Sultanlar Ligi’nde normal sezonun en skorer ismi bulduğu 583 sayıyla Mert Grup Sigorta’nın pasör çaprazı Gaila Gonzales olurken; Galatasaray HDI Sigorta’dan 524 sayıyla Aleksia Karutasu, PTT Spor’dan 510 sayıyla Emiliya Dimitrova, Galatasaray HDI Sigorta’dan 455 sayıyla Anthi Vasilantonaki, Fenerbahçe Opet’ten 454 Arina Fedorovtseva ilk beşi oluşturan isimler oldu.

Sultanlar Ligi’nde normal sezonun en çok blok yapan ismi yaptığı 78 blokla Türk Hava Yolları’nın Milli orta oyuncusu Aslı Kalaç oldu. Kalaç’ı PTT Spor’dan 63 blokla Bahar Akbay, Fenerbahçe Opet’ten 62 blokla Eda Erdem Dündar, Karayolları’ndan 62 blokla Ayçin Akyol, Eczacıbaşı Dynavit’ten 61 blokla Beyza Arıcı takip etti.

Sultanlar Ligi’nde normal sezonda en çok ace bulan isimler ise sırasıyla şöyle: Galatasaray HDI Sigorta’dan Aleksia Karutasu 58 ace,  Fenerbahçe Opet’ten Arina Fedorovtseva 57 ace, Mert Grup Sigorta’dan Gaila Gonzales 50 ace, Aydın Büyükşehir Belediyespor’dan Aslıhan Kılıç 35 ace, Galatasaray HDI Sigorta’dan Anthi Vasilantonaki 29 ace ile ilk beşte yer aldı.

Sultanlar Ligi’nin set başına en çok blok yapan ismi ise 0.91 (39/43) ile Zehra Güneş olurken en yüksek yüzdeli servis karşılayan ismi ise sezon ortasında Türk Hava Yolları’ndan ayrılan %67 (78/116) istatistiği ile Dobriana Rabadzhieva oldu.

Ligdeki oyuncuların istatistiklerine ulaşmak için tıklayınız. 

Haberi Paylaş

Comments are closed.