Sürpriz ve tuzaklarla dolu bir sezon olacak

İtalya Kadınlar Ligi’nin son şampiyonu Imoco Volley Conegliano’nun baş antrenörü Daniele Santarelli, 2022-2023 sezonu fikstürünü kulübün resmi sayfasına değerlendirdi.

Dünya Kupası’na hazırlık için Sırbistan Milli Takımı ile hazırlıklara devam eden Daniele Santarelli, takvim ve sezon hakkında şunları söyledi:

“Zor ve yoğun bir sezon olacak. Milli takım görevimden dolayı ve takım oyuncularının çoğunun milli takımlarında olmasından dolayı çalışmalara geç başlayacağız. Dünya Kupası’ndan dolayı geç gelmeyi umuyoruz. Takım olarak birçok yeniliğe ve son sezonlardan farklı bir kadroya sahibiz. Bu takımı birleştirmek muhtemelen başlangıçta biraz sabır gerektirecektir. Ama sezona hızlı başlayacağız, her üç günde bir sahada olacağız. Bu durum kesinlikle oynayarak büyümemize ve ritim bulmamıza yardımcı olacak. Takvim henüz kesin değil çünkü Aralık ayında Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda oynayacağız. Ertelenecek bazı maçlar olacak. Bu sezonki şampiyonluk harika bir seviyede, son yılların zirvesinde. Birçok değişiklik oldu, bence büyük takımların hepsi güçlendi. Orta sınıf takımların hepsi çok iyi transferle yaptı. Sürprizler ve tuzaklarla dolu bir sezon olacak, her zaman dikkatli olmalıyız. Hayranlar için güzel bir gösteri olacak. Tam da bu nedenle, seyircilerimizin ekstra güce sahip olmamız için etken olacağını düşünüyorum.”

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.