Takım olarak şampiyonluğa inandık

Kübra Kegan, pasör, pozitif enerjisi ile herkese olumlu etki yapıyor. 18 Temmuz 1995 Ankara doğumlu. 1 metre 80 santimerte boyundaki Kübra Kegan’la “Oyuncularımızı tanıyalım” dizisi kapsamında voleybol yaşamını ve Avrupa Şampiyonası finallerini konuştuk.

Spor hayatımın ilk branşı yüzme. Voleybola 9 yaşında, Yeni Batı Spor Kulübünde smaçör olarak başladım. İki yıl sonra antrenörlerim pasör olarak oynamamın daha iyi olacağına karar verdiler ve oyun içindeki yerim değişti; artık bir pasördüm. Voleybola başlamamda okuldaki spor hocamın katkılarını unutamam. Ailemin beni desteklemesinin, yalnız bırakmamasının güçlükleri yenmemde, bugünlere gelmemde büyük etkisi oldu.

İlk antrenörüm Hakan Siver’den voleybolun temelini aldım. Ardından Hüseyin Doğanyüz’le çalıştım, bana çok önemli katkılar yaptı, voleybola bakış açım değişti. Milli Takım’da Mehmet Bedestenlioğlu ve Marco Aurelio Motta bana emeği geçen isimler, her birine şükran duyuyorum. Voleybol kimliğime kattıkları, kazandırdıkları bilgiler tüm hayatım boyunca bana rehberlik edecek.

A Milli Takımımız her türlü başarının üstüne 2012 Londra Olimpiyatlarına da katılarak çıtayı çok yükseklere astı. Bir gerçek var ki, Türk voleybolunda aşılması gereken hedefler çok yükseklerde. Gönlümüz, Filenin Sultanları’nın Londra’dan madalya kazanarak dönmesini arzu ediyordu. Bu kez olmadı, ama olacak. Bu da bizim hedefimiz olsun; içinde bulunduğum takımın olimpiyatlarda madalya alması benim kişisel idealim olduğu gibi, takım olarak da ortak arzumuz.

Kişisel gelişimim için, benim pozisyonumda oynayan bir çok yerli ve yabancı oyuncuyu kendime idol olarak belirledim. Mümkün olduğu kadar onları izleyip kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Naz Aydemir, Lo Bianco bu oyuncular arasında.

Yine bir ilki başarmak istiyoruz
Avrupa Şampiyonası Finallerine gelince…
Yıldızların Avrupa ve Dünya Şampiyonu olarak gözler bizim üzerimizde olacak. O nedenle bu turnuvada işimiz geçen yıla oranla daha zor. Üzerimizde bir unvar var. Bu unvanı korumak istiyoruz. Yıldızlar kategorisinde bir ilk başarmış hem Avrupa hem Dünya Şampiyonu olmuştuk. Şimdiye kadar gençler kategorisinde alınmış en yüksek derece üçüncülük. Biz, 18 Ağustos’ta başlayacak Avrupa Şampiyonasında yine bir ilki başarmak istiyoruz. Takım olarak şampiyonluğa inanmış ve kilitlenmiş durumdayız. İnaniyorum ki, biz bunu bir kez daha yapabiliriz.
Takımın Ankaralı oyuncularından biri olarak, taraftarımızın bizi yine yalnız bırakmayacağını biliyoruz. Onlar tribünleri doldursunlar biz de onlara bayram hediyesi verelim.
 


Haberi Paylaş

Comments are closed.